Zvláštnosti postav

Zvláštnosti postav. Nevíte, co byste k tomuto bodu registrace měli napsat? Přečtěte si následující odstavce a snad si uděláte jasno. Zvláštností je cokoliv, co se vymyká průměru. Může jít o zvláštnosti na těle i na duši nebo o různé přeměny.

Začneme zvláštnostmi ve vzhledu postavy. Má vaše postava nějakou výraznou jizvu nebo třeba větší popáleninu? Pak je to zvláštnost a je třeba ji mít schválenou. Může se vám to zdát jako buzerace, zejména u těchto vzhledových zvláštností, které by se třeba daly napsat do popisu, a bylo by. Ale vezměte to tak, že není jediný důvod, proč by se vám zamítla jizva, tak ji jen napíšete do jiného okénka. Samozřejmě pokud nejde o jizvu ve tvaru blesku na čele – nejsme přeci Harry Potter. Výrazné tetování? Zvláštnost. Piercing? Zvláštnost.

Pokud má vaše postava ochrnutou část těla nebo jiné zmrzačení, rozhodně se opět jedná o zvláštnost. Rozštěp, kvůli kterému má křivý nos? Opět zvláštnost.

Jistě bychom tělesných zvláštností vymysleli víc a vy je také vymyslíte. Představte si průměrného člověka, třeba vašeho lékaře a to, co by měla vaše postava navíc, napište do zvláštností.
Daleko důležitější jsou pro nás však zvláštnosti ve schopnostech postavy. Rozhodně do zvláštností patří zvěromagie. Pokud se vaše postava přeměňuje v nějaké zvíře, je třeba to mít schválené. Ať už pokud jste registrovaní nebo ne. Metamorfomágové to samé. Nejde o nic obvyklého, proto se jedná o zvláštnost.

A další podkapitolou jsou vlkodlaci. Pokud chcete, aby vaše postava trpěla tímto způsobem, je třeba to uvést do zvláštností. Pokud z nějakých důvodů vlastníte zajímavý artefakt, je to opět zvláštnost.

Myslete ale na to, že nejsme superhrdinové nebo naopak supernetvoři a asi těžko naše postava bude zvěromág, vlkodlak, do toho slepá s ochrnutou rukou a rozštěpem rtu. To by byla skutečně velká smůla a my se budeme řídit jednoduchým heslem, že všeho moc škodí.

Rozmyslete se, než postavě nějakou zvláštnost přiřadíte. Nemusí to být vždycky taková sranda, jak si myslíte. Zejména vlkodlaci to mají ve hře velmi těžké. Ty úplňky a tak. Hrůza. Navíc musíte daleko víc rozpracovat životopis vaší postavy, aby bylo vidět, že vaše zvláštnost k ní opravdu patří. Že by to bez ní nebyla ona.

A taky si pořádně promyslete, aby vaše zvláštnost byla účelná. Nemůže nám tu pobíhat deset vlkodlaků, kteří nebudou umět pořádně hrát. Nemůže nám pobíhat deset lidí s příšerným rozštěpem. Rozmyslete si, zda vaše zvláštnost nějak obohatí děj, zda jste opravdu schopni hrát tak, aby vaše zvláštnost nebyla spíše na obtíž. A rozhodně vaši žádost podejte tak, aby z ní bylo patrné, že máte postavu promyšlenou a že nepůjde jen o výkřik do prázdna.