Vaše ministerstvo je silné!

Mnozí o našem ministrovi pochybují a mnozí si ho spojují s nenadálým útěkem Elsy Stryder – vězenkyně, která po léta věrně sloužila pánovi zla a která nedávno do redakce zaslala svůj dopis. Tajemné a nelogické doznání…nečinnost ministerstva….záhadné tvrzení o tom, že pán zla žije…únos redaktorky… Kde se vlastně skrývá pravda? Sám pan ministr Alector Salvatore odpovídá na závažné otázky těchto posledních událostí. Celý rozhovor krátce po svém návratu zaznamenala a sepsala naše nezapomenutelná Samanta. Čtěte dál a dozvíte se!

Co říkáte k posledním událostem, které se staly? (míněno útěk vězně a únos redaktorky)
„Jsem absolutně znechucen a situaci sleduju již od samého počátku. Pravdou je, že jsem od počátku doufal, že povedu jednotku bystrozorů, kteří budou schopni dát světu kouzel pocit bezpečí a řád. O tento post však měl zájem jenom jediný uchazeč a tím je pan Falk Maria Schlegel. Upřímně jsem po jeho nástupu věřil, že bude přistupovat k svému postu zodpovědně. Po nástupu se však na ministerstvu již neukázal a já tak nemám ponětí, jestli se v těchto věcech něco pohnulo vpřed.”

Ministr by měl vědět vše, co se děje ne jen z tisku ale i od vedoucích odborů. Proč je ještě nemáme?
Je pravda, že na postech vedení zatím nikdo není. Plán byl zvolit vhodně vedoucího, když budou v odboru alespoň dva aktivní pracovníci. Problém však je, že doteď takto podmínka nebyla splněna a tudíž byla tato povinnost na bedrech ostatních zaměstnanců. Náš jediný bystrozor však, jak jsem říkal, nebyl k nalezení, aby se tato situace mohla řešit i s mou pomocí.”

Bude tedy nábor zaměstnanců pokračovat?
Rozhodně ano. V tak těžké době si nemůžeme dovolit nechat se hýčkat v teple domova a nic nedělat. Proto tímto vyzívám všechny, aby vyslechli moji žádost, a apeluji na ty, kteří váhají, zda se přihlásit. Vaše ministerstvo vás potřebuje!”

Jaké kroky hodláte dál podniknout? Máte ponětí, jak se vězeňkyni podařilo uniknout a co jí vedlo k tomu, aby napsala redakci dopis?
Jelikož mi bystrozor Falk nic neoznámil a byl jediný, který má do Azkabanu přístup, domnívám se, že je povolanější na tyto otázky, než li já. Dobře taky vím, že slečna Stryder je šílenec. Ten útěk ani dopis není z její hlavy. Nehodlám však bez důkazů nikoho obvinit, jak je to v dnešním světě už zdá se zvykem. Hodlám dál verbovat bystrozory a na pana Falka si dám obzvlášť pozor. Když se ukáže, bude se mít z čeho zodpovídat mě osobně.”

Povídá se, že někteří lidí viděli v nedalekých Prasinkách samotného pána zla, i když všichni víme, že jste ho zneškodnil. Co si o tom myslíte?
Ano, taky jsem o tom už slyšel a mohu říct jen jedno. Jeho poslední slova zněla: „My jsme Walter.” Těžko na sto procent říct, co to znamená. Avšak to, že se někdo jemu podobný objevil, ještě nic neznamená. Pokud neudělal nic nekalého, nemůžu s tím nic dělat.”

Chcete něco vzkázat našim čtenářům?
Rád bych, abyste si uvědomili, že někdy nemusí být všechno tak, jak se zdá. Rádoby pomluvy na mě neplatí. Každopádně doba je zlá a vztahy všech jsou na ostří nože. Proto vyzívám k maximální obezřetnosti a opatrnosti. Opět připomínám, aby se ti, kteří mají alespoň malou vůli s nastalou situací něco dělat, aby se hlásili na ministerstvu o post bystrozora. Vaše ministerstvo zůstává silné!”

Vaše Samanta Kvikálková

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..