Upír z Norska

Před pár hodinami jsem dostal soukromou sovu od norského ministra kouzel, která obsahovala velice závažné informace! Po celém Norsku údajně řádí vám jistě známý tvor s blyštivými zuby a podmanivým pohledem. Ano, dámy a pánové, upír!

Podle oné urgentní zprávy vyvraždil celou rodinu, jejich blízké a přátele. Všichni měli pokousaná hrdla a my si můžeme jen domýšlet, jak po tomto útoku posílil. Norští bystrozoři prověřují, jaký mohl být motiv onoho krvelačného vraha a jestli se zaměřil pouze na tuto rodinu, nebo to byla pouze shoda nešťastných náhod, které je svedly do společnosti vraha. Nic ovšem není jisté a toto jsou pouze mé spekulace.

Abychom se zde nezabývali pouze mými spekulacemi, přikládám vám útržek rozhovoru s Norským ministrem, který se mi povedl získat:

„Ano, některé členy rodiny jsem doopravdy znal, bohužel vám nemohu, z důvodu ochrany, sdělit jejich jména. Co vám mohu sdělit je, že jeden člen ubohé rodiny pracoval na našem ministerstvu kouzel. Byl to jeden z mých nejlepších a nejdůvěryhodnějších zaměstnanců. Jeho ztráta mě hluboce zasáhla, stejně tak smrt skoro celé jeho rodiny. Znal jsem i jeho ženu a jejich malou dcerku, které mohly být tak dva, nebo tři roky. Těla matky a dcery se ovšem ještě nenašla, je tedy možné, že jsou někde naživu, proto je po nich vyhlášeno pátrání. Jsem si dokonce jistý, že měli ještě syna, ale toho si nepamatuji. Nevím kolik mu je, ani kde skončil, jestli je živ, nebo po smrti. Mohu vás ujistit, že se to snažíme vyřešit, ale jelikož upír uprchl za hranice, tak tam nesahá moje moc. Obeznámil jsem o všem sousední země a upřímně doufám, že se ho brzy povede chytit.” 

Toto bylo celé vyjádření ministra kouzel. A nyní zpátky k otázce, jestli nad tím můžeme mávnout rukou. Můžeme?

Podle zpráv zamířil na jih, bohužel nevíme, kterým směrem přesně. Rozdíl mezi Rumunskem, Itálií a naší Británií je markantní. Můžeme se pouze domnívat, co má v plánu dál. Pokud chtěl vyvraždit tuto rodinu, může se pokusit hledat další přeživší příbuzné a dokonat svou práci. Další možností je, že už si do syta užil zabíjení, a tak se uchyluje do svého úkrytu.

Všichni však můžeme doufat, že nepřijde i do Anglie.

O dalším postupu Vás budu průběžně informovat.
Váš Daniel Moore.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..