Souboj tří kandidátů na post ministra kouzel

Rozhovory s kandidáty na post Ministra kouzel! Hlasovat může každý dospělý, svéprávný kouzelník! Hlasovací formulář je uveden na konci textu.


REDAKCE: Co uděláte jako první ve své funkci, když budete zvolen/a?
SCHLEGEL: Jako první bych obnovil ministerstvo kouzel, aby bystrozoři začali hlídat bezpečí našich občanů.
PREWETT: Jako první dosadím pracovníky na jejich místa. Přijmu nové bystrozory, aby udržovali pořádek a bezpečí. Přijmu nové lékouzelníky a hlavně vedoucí oborů, kteří si vyberou svÉ zaměstnance.
SALVATORE: Provedu nábor bystrozorů, které si osobně vyberu. Bezpečnost je nejdůležitější. Vyberu si vhodného náměstka, který bude mou pravou rukou a bude mít s vedením zkušenosti. Chci, aby konečně po těchto zlých časech s Walterem bylo Ministerstvo respektovaným, důstojným úřadem jako byla za minulého Ministra a mého dlouholetého přátele, který nás bohužel opustil Archibalda Gardére. Chci pokračovat, tam kde skočil on, akorát s větším bezpečnostním opatřením.

REDAKCE: Jaké máte zkušenosti s vůdčími pozicemi? Myslíte si, že vy jste tím pravým leadrem?
SCHLEGEL: Nemůžu říci, že jsem nejlepší Leader ani nic takového. Kdysi jsem vedl skupinu kouzelníků. Nicméně tohle bude výzva a doufám, že se mi bude dařit i v následujících letech.
PREWETT: Již několik let pracuji jako hlavní lékouzelnice. Když jsem žila v Rumunsku tak jsem tam též zastávala pozici hlavní lékouzelnice a několik let jsem vedle dračí ohrady, takže zkušenosti vést mám. Podle mě ale zkušenosti vést nejsou všechno, co ministr potřebuje. Důležité je i naslouchat svému lidu, ctít jej a dělat pro ně, ne pro svou vlastní slávu.
SALVATORE: Byl jsem ředitel ve škole čar a kouzel v Bradavicích, náměstek Ministra kouzel, když se tedy ptáte na mé vůdčí posty. Ano, zkušenosti mám. Naslouchám lidu a jsem ochotný dělat kompromisy. Jsem vůdce, který si pevně stojí za svými názory, ale chce zastávat hlavně názor lidu, protože proto tu jsem.

 

REDAKCE: Jak byste se vypořádal/a se zlou oživlou čarodějnicí, která devastuje kouzelnické společenství?
SCHLEGEL: Všechno má své slabé místo, pokud se jedná o čarodějnici tak i její schopnosti jsou omezené a musí je odněkud čerpat, takže když bychom ji obklíčili množstvím bystrozorů její síla musí někdy podlehnout tu skupinu bych samozřejmě vedl já osobě.
PREWETT:  Vypořádala bych se s ní taktizováním. Nepouštěla bych se s ní do přímého boje, protože by to mohlo ohrozit bezpečí tolika kouzelníků. Vyčkala bych na tu pravou chvíli a pak bych s bystrozory tvrdě zasáhla.
SALVATORE: Možná bych ji nechal zpráskat. Ne, teď vážně. Rozhodně bych provedl určitá opatření. Proč se schovávat – uděláme plán, velice promyšlený plán a spolu ji chytíme. Trochu inspirace od mudlů – Lov na čarodějnici. Strach zahodit a vzít do rukou svou odvahu. Už to musí skončit a já se pokusím a udělám vše proto, abych zjistil jak se jí zbavit. Už mě nebaví.

 

REDAKCE: Jaký je Váš názor na soužití mudlů a kouzelníků?
SCHLEGEL: Dlouho jsme byli nuceni se schovávat a byli jsme utlačováni. Myslím si, že odhalení kouzelníků mudlovskému světu je možné a je možné aby došlok řádnému soužití.
PREWETT: Můj názor je takový, že je důležité zachovat mír. Jakmile by mudlové zjistili že umíme něco víc než oni, pokusili by se nám to ukrát. Dělali by na nás ty jejích výzkumy a tak by začla válka. Válku mezi mudli a kouzelníky by jsme, i přes jejich velké stroje, nejspíš vyhráli, ale bylo by to zbytečné prolévání krve.
SALVATORE:  Nechci nic od Archibalda nějak v tomhle měnit. Myslím, že hony na nás v dávných dobách byli špatné. Mudlové, když vidí něco silnější než jsou oni sami, mají v povaze to zníčit. To se ale nějak uklidnilo a já netoužím po pomstě, či odplatě. Mohu říci, že teď s mudlovským světem žijeme v míru a chci, aby to tak zůstalo.

 

REDAKCE: Co je vaší největší prioritou v životě?
SCHLEGEL: Mojí největší prioritou je asi ochrana. Vždy jsem chtěl chránit před nebezpečím, které hrozí.
PREWETT: Mou největší priotitou bylo vždy pomáhat. Kvůli tomu jsem vzala práci u Munga kvůli tomu jsem kdysi byla lékouzelnicí i v Rumunsku. Nikdy mi nešlo, jako ostatním o slávu, ani o tuto pozici se neucházím kvůli slávě a moci. Ucházím se o ní kvůli vám. Chci aby na tuto pozici dosedl někdo spravedlivý a kdo by pokračoval ve šlechetném díle bývalého ministra Archibalda Gardére.
SALVATORE: Prioritou? Dobrá otázka, děkuji. Mojí prioritou je bezpečnost našeho světa, tím nechci říci, že jsem schopen sám ji zařídit. Ale chci, aby jsme si mohli říct – že se máme dobře. Že se nebudeme bát chodit večer do ulic samotní.

 

 

OSOBNÍ OTÁZKY

REDAKCE: Pokud dobře vím, nikdy jste nepůsobil na půdě Ministerstva kouzel oproti vašemu protivníkovi Alectorovi Salvatore. Nemyslíte si, že to bude Vaší nevýhodou?
SCHLEGEL: Nemyslím si, že to bude má nevýhoda. Protože pokud se nepletu tak tím, že patřil na zlou stranu tak by měl být trestně stíhán a pokud usiluje o funkci ministra kouzel. Měl by si svůj trest odpykat a až poté by měl moct kandidovat. Jestli ho lidé zvolí nemám nic proti tomu aby byl ministrem, ale musel by si odpykat zločiny, které spáchal. Ano sice porazil pána zla, ale kvůli němu je dočasným ministrem. Navíc pokud se nepletu porazil ho v jediném souboji jediným kouzlem. Nepřijdou vám tyto souvislosti podivné? Mě ano.

 

REDAKCE: Co si myslíte o kauze, kdy pan Salvatore po úmrtí Archibalda Gardére usedl na post Ministra, aniž by se konaly řádné volby? A o jeho činech v jeho funkčním období?
PREWETT:  Podle mě to bylo nespravedlivé, ale pokud byl špeh Waltera, jak údajně tvrdí, tak neměl na výběr. Kdyby se mu pokusil odporovat tak by na jeho místo dosedl sám, nebo by ministrem jmenoval někoho jiného z ABO. Alector byl z nich nejlepší volba. Na druhou stranu si myslím že ve svém funkčním období, ačkoliv byl ministr, nedělal vůbec nic. A to i potom co Walter padl. Místo toho aby po jeho pádu ihned začal obnovovat ministerstvo, několik týdnů se neukazoval a tím nás všechny nechal v nejistotě. Můj názor je takový, že mohl udělat víc než udělal, to je za mě vše, co o této kauze mohu říct.

 

REDAKCE: Po náhlém úmrtí Archibalda Gardére jste usedl na post Ministra kouzel, aniž by jste svůj počin nějak vysvětlil. Řekněte nám, jak to doopravdy bylo?
SALVATORE: Ano, bylo tomu tak. Dostal jsem se k Walterovi už za života Archibalda, o všem ho informoval. Když jsem se dozvěděl o jeho úmrtí, někteří si mysleli, že jsem ho zabil já sám. Využil jsem této situace k oklamání Waltera, který si přál, abych se stal Ministrem, tak jsem beze slov přišel na Ministerstvo a nedůstojně ho vedl, vlastně nevedl. Bylo štěstí, že jsem byl Ministrem já, kdyby tam byl někdo jiný z ABO, něco by se dělo a já se snažil, aby se nic nedělo. Nedůvěra ve mě rostla a to mi pomohlo. Walter mi bezmezně věřil a napadlo ho uspořádat na Ministerstvu svůj projev. Souhlasil jsem, věděl jsem, že zde se prozradím. Že i kdybych se ho pokusil zastavit a on mne zabil, věřil jsem, že by ho ostatní chytili. Co chci říci, je upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké ve Walterově době. Nemohl jsem tomu zabránit a do dneška si toho vyčítám. Walter jednal hlavně sám, bez ABO. Abo byla vlastně jeho výhružka, schůzky byli minimální. Nicméně tak se mi podařilo porazit Waltera. Tím nevyzývám někoho k uznání, to vůbec ne, jen píšu jak to bylo. Byl to všechno získání si důvěry Waltera, abych v pravou chvíli mohl zakročit.

 

*UVEĎTE SVÉ JMÉNO A PŘÍJMENÍ + KANDIDÁTA (bez těchto náležitostí nebude hlas započítán)Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..