Rozhovor s Teddy Thorsonem

Vážení a milí spoluobčané,
pro dnešní článek, jsem se sešel s hlavním bystrozorem a profesorem v Bradavicích, Teddym Thorsonem. Tento pracovně vytížený mladý muž si na mě i Vás našel chvilku ve svém programu. Proto dnes vyšel tento exkluzivní rozhovor:

Pane Thorsone, jako první otázku bych se Vás rád zeptal, co máte v úmyslu s rozpolceným kouzelnickým světem. Celé společenství se hroutí, záporných občanů je zde více než kladných. Jak hodláte tuto situaci řešit?

“To je velmi komplikovaná otázka. Mám toho v plánu udělat hodně. Začněme tedy tím nejaktuálnějším a to jsou Kloboučníkovi nemrtví. Jak jistě víte podle minulých článků v Denním věštci že jsme všechna místa zajistili. Stalo se ale to, že nemrtví se začali pojídat navzájem. Stalo se to však jen na několika místech. Domníváme se proto, že čím více nemrtvých Kloboučník udělá, tím jsou chytřejší. Tím se dostáváme k našemu dalšímu kroku. Vyčistěním ostatních míst a zbavení se tohoto nebezpečí. Je tu tolik věcí, které se musejí udělat. Mohl bych vám je vyjmenovávat hodiny, ale to by stejně nemělo cenu. Mohu vám jen říct, že na všem budeme pilně pracovat a o všem důležitém vás včas informovat.”

Prohlásil jste, že všechny obory na Ministerstvu kouzel spojují, co Vás k tomu dovedlo? Máte málo zaměstnaců nebo snad byla tahle cesta jednodušší ke křeslu ministra?

Pan Thorson se po mé další otázce zasměje a očividně pobaveně si sepne ruce.
“Sloučení oborů bylo opravdu kvůli nedostatku pracovníků. Některé odbory neměly ani vedení, ani řadové pracovníky. Byly úplně prázdné a neměl na nich kdo dělat. Právě nejvíce pracovníků bylo na odboru bystrozorů a proto jsem se rozhodl udělat tento odvážný krok. Od nynějška bych řekl že může ministerstvo správně fungovat, i když znatelně pomaleji, protože nás není spousta. Další vaše otázka mě popravdě trochu zaskočila. Abych vám řekl pravdu přemýšlel jsem jak vyřešit záležitost s ministerským křeslem. Já sám bych ho nechtěl, kdyby to nebylo nutné a to hned z několika důvodů. První a nejhlavnější je ten, že si mě nezvolil lid. Nechtěl bych se prohlašovat ministrem proti vůli Vaší. Proti vůli čarodějů a čarodějek, kteří mají právo zvolit si sami.”

Je známo, že Gideon Lennox, teď už bývalý ministr kouzel zmizel. Bude vyhlášeno nové volební řízení, či zatím zůstane tento post neobsazen a vedení bude v rukou bystrozorů?

“Já v hloubi duše doufám že Gideon Lennox je stále ještě někde na živu a že se nám ho povede co nejdříve najít. Z tohoto důvodu prozatím nebudeme vyhlašovat žádné volby. Z tohoto důvodu a z důvodu, že nemáme čas a lidi na to, abychom to mohli uspořádat. Naši hlavní prioritou je nastolit bezpečí, pořádek a najít všechny pohřešované. Prozatím vám mohu říct jen to, že zástupcem ministra budu já a jak tomu bylo doteď, budu dělat rozhodnutí já za pomoci mých bystrozorů.”

Teď trochu z jiného soudku, byl jste zahlédnut s jednou ze svých profesorských kolegyň, je to jen náhodný románek, či máme očekávat radostnou zprávu v podobě svatebních oznámeních?

“K tomuto tématu bych se nerad vracel a soustředil se na něj. Sedíme tu abyste vy, obyvatelé Anglie, dostali zprávy a ujištění o tom, že nejste sami a že pracujeme na tom aby jste byli v bezpečí. Proto mi to sem nesedí, avšak odpověď vám neupřu. Moje kolegyně se kterou jste mě párkrát mohli vidět, je moje stará kamarádka a spolužačka. Je možné, že jsem jí několikrát vypomáhal, nebo se s ní střetl zavzpomínat na má Bradavická léta. Svatbu ani jiný hlubší vztah spolu však nemáme.”

A když už jsme u té výuky v naší Bradavické škole čar a kouzel, jaký předmět vyučujete?

“Na Bradavické škole čar a kouzel vyučuji kouzelné formule. Přiznám se Vám, že jsem se původně chtěl hlásit na obranu proti černé magii, ale tu už vyučuje ředitelka Bradavické školy. Proto jsem se, jako svou druhou možnost, přihlásil na profesora kouzelných formulí. Byl to pro mě báječný pocit se vrátit zpět do školy jako profesor, protože Bradavice jsou ze všech sedmi škol, které jsem navštěvoval, moje nejoblíbenější.”

Děkujeme panu Thorsonovi za tento dnešní rozhovor, který jistě není náš poslední.

Za denního věštce,

vaše Daniel Moore.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..