Proč to bude mít Starostolec těžké?

 V nedávné době k nám na papíru Denního Věštce dorazila zpráva o rezignaci ministra kouzel, Teddyho Thorsona, a převzetí jeho místa Starostolcem jako takovým. Mnoha lidem se může tato akce jevit jako blýsknutí se na lepší časy, Iryu Anderson a její spolupracovníky však čekají těžké časy.

  Na odpověď k otázce, proč si tohle myslím, musíme zajít do minulosti, konkrétně k pádu ministerstva kouzel, vraždě ministra Archibalda Gardére a nástupem Alectora Salvatore a Armády božího osvobození k moci. Už tehdy bývalý učitel lektvarů nedělal nic kromě toho, že jmenoval dvě osoby do funkcí. Dalo by se to považovat za účinnou sabotáž, protože jak je všem známo, pan Salvatore ve skutečnosti stál na straně, kam patřil i výše zmíněný pan Gardére. To by se ale neměl stát ministrem kouzel i po porážce Waltera Weylanda, vůdce ABO. Brzy se ukázalo, že pan ministr svou neaktivitu bude provozovat i nadále.

  Netrvalo dlouho a ukázala se nová osobnost, Gideon Lennox. Nikdo o něm, ani jeho dceři, v tu dobu nevěděl, objevili se znenadání. Pan Lennox nešetřil kritikou ministra Salvatore. Byl dokonce tak hlasitý, že Starostolec odvolal Alectora Salvatore z funkce a dosadil již zmíněného Gideona Lennoxe na daný post. Fakt, že většinu věcí, co se dostaly do novin, způsobili buď Kloboučník, nebo Teddy Thorson, hovoří za vše. Gideon Lennox se stal tím, koho kritizoval.

  Po nějaké době se objevila nová hvězda, čerstvě vystudovaný mladík, Teddy Thorson. Stála za ním spousta činů, pro příklad záchrana tehdejší ředitelky Jennifer Gardére. Vytáhl proti Kloboučníkovi a jeho boj se mu vyplatil. Stal se z něj hlavní bystrozor a nakonec i ministr kouzel. Začal nabírat nové lidi a zdálo se, že éra neaktivních ministrů skončila. Bohužel, po zdecimování Prasinek a následném přemnožení zvířat na ministerstvu se ukázalo, že Thorsonovo ministerstvo je nefunkční a ministr sám po několika dnech rezignoval.

  Co tedy po těchto lidech bylo požadováno? V první řadě postavení ministerstva na nohy, nabrání nových lidí a vytvoření funkční instituce. U druhého bodu bych se chtěl pozastavit. Za poslední roky se totiž nikomu z výše jmenovaných nepovedlo tento bod překonat. Na vině je spousta věcí, ta největší však připadá něčemu, co zničilo už mnoho dobrých pokusů – nezájmu. 

  Na nezájem zemřela spousta ambiciózních projektů, nejvíce to však pocítilo ministerstvo kouzel. Jak Salvatore, tak Lennox, tak Thorson pohořeli u lidí tím, že u nich nevzbudili zájem a tak zničili jejich představy o funkčním ministerstvu kouzel. Tento úkol nyní připadl Starostolci a s přetrvávajícím nezájmem jen těžko zastaví rozvrácení naší milované instituce. Přesto ale existuje naděje, že tuto hypotézu slečna Anderson a ostatní dokáží zvrátit a ministerstvo kouzel bude opravdu ta instituce, která prosperovala a neseděla se založenýma rukama, když smrtijedi útočili na slavnosti v Godrickově Dole.

Harry A. Aron

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..