Příčná ulice

Příčná ulice je ulice v Londýně, do které nemají mudlové, pokud je nevezme kouzelník s sebou, přístup. Můžete se do ní buď přemístit, přepravit letaxovou sítí, nebo přijít přes hospodu Děravý kotel v centru Londýna. Příčná ulice má vysoké budovy, které jí ze všech stran hraničí tak aby se nikde mezi domy nedalo projít a nemohl tam proniknout nějaký mudla. Příčná ulice krom toho poskytuje i domov spousty kouzelnických rodin, kteří tam mají domy, nebo bydlí nad obchody. Poskytuje i průchod na obrtlou ulici, ale té byste se měli vyvarovat.


Děravý kotel

Známý kouzelnický hostinec v Londýně. Přes svůj ošuntělý vzhled je rušným a vyhledávaným místem setkání čarodějů i jiných kouzelných bytostí. Nabízí restaurační a ubytovací služby, na jeho dvoře se nachází vchod do Příčné ulice.

Navštívit hostinec


Ollivanders

Ollivanderovi hůlky je malý krámek uprostřed Příčené ulice. Každý kouzelník tento obchod zná, protože si zde ve svých jedenácti letech kupoval svojí první hůlku. Všechny stěny jsou obestavěny regály s hůlkami. Jen uprostřed prodejny je malý stolek s kalamářem.

Vstoupit do obchodu


 Velkoprodejna Mžourov

Jakmile vstoupíte do Mžourova tak vás ze všech stran ohlučí houkání, mňoukání, pískání a dokonce i kvákání zvěře, které se zde prodává. Všude po zdech jsou rozmístěné klece s nejrůznější zvěří. Pořídíte tu i krmení, pelíšky, dobrůtky a hračky pro vaše zvířecí miláčky.

Vstoupit do obchodu


Gringottova banka

Gringottova banka je jediná v čarodějnickém světě. Je to velkolepá bílá budova. Jakmile k ní dojdete nad vchodem si všimnete motta této banky: Fortius Quo Fidelius.  Jakmile vstoupíte dovnitř všimnete si dlouhých stolů za kterými sedí skřeti. Kromě toho že si zde kouzelníci ukládají peníze do banky, dají se tu dokonce měnit mudlovské peníze na ty kouzelnické. Dole pod bankou, hluboko a hluboko pod Londýnem se nachází trezory ke kterým se dostanete díky vozíkům. Vypráví se že ty nejhlubší a nejstarší trezory střeží draci.

Navštívit banku


 Krucánky a Kaňoury

  V Krucánkách a kaňourech je ráj pro všechny knihomoly. Prodávají se zde kouzelnické knihy, učebnice, které potřebují studenti do školy v Bradavicích. Na své si příjdou i vystudovaní kouzelníci. Nechybí ani psací výbava – brky, pergameny a inkousty.

Vstoupit do obchodu


Madame Malkinová

Hlavní místnost Salonu Madame Malkinové je stále tichá a klidná oproti ruchu na ulici. Denní světlo pronikající sem velkými klenutými okny osvětluje stěny pokryté čtvrtkami ručně kreslených skic a návrhů společenských hábitů a šatů. Je tu několik figurín, na některých jsou hábity v různém stádiu dokončování, pár velkých zrcadel a police, v níž jsou uložené dokončené hábity i štůčky látek. Přímo proti dveřím visí na stěně obraz buclaté, usměvavé čarodějky, oblečené ve světle fialovém.

Vstoupit do obchodu


Prvotřídní potřeby pro Famfrpál

Prvotřídní potřeby pro Famfrpál už na první pohled poznáte. Obrovská prosklená vitrína, ve které jsou nejnovější košťata, létající zlatonky a ostatní míče pro famfrpál, dresy, chrániče a další potřebné věci. Jakmile vstoupíte tak se objevíte v ráji pro famfrpálové nadšence. Všude vystavená košťata všech typů, druhů a barev. Můžete tu sehnat i různé dálkové zlatonky s přáním, postavičky světových hráčů s kývací hlavou, nebo dresy s vlastním jménem a číslem.

Vstoupit do obchodu


 Kratochvilné kouzelnické kejkle

Kratochvilné kouzelnické kejkle je ten nejčarovnější obchod jaký jste kdy navštívili. Všude to bouchá, syčí, támhle dělá popcorn malé dráče a támhle jsou obrovské květiny ve kterých si můžete nabrat nápoj lásky. Krom samovolně létajících věcí se tu nachází spletité schodiště které se vznáší, proplétají se a mizí. Najdete tu statisíce kouzelnických rošťáren a udělátek. Celý obchod vás vybízí k tomu aby jste se smáli.

Vstoupit do obchodu


Slug & Jiggers Apothecary

Prodejna přísad pro výrobu lektvarů. Je zde k vidění mnoho druhů bylin, prášků, vodiček, ale taky částí hmyzu… V případě, že některá z přísad potřebná do vašeho lektvaru není v nabídce, je možné ji objednat! Trvanlivost všech výrobků je 6 měsíců od zakoupení. Račte nakupovat a nejen přísady ale veškeré další potřeby. Nakoupíte zde i samotné lektvary.

Vstoupit do obchodu


Redakce Denního věštce

Vstoupit do redakce


Dům č. 11 – Elsa Stryder

Dům č. 31 – Auriel Celine Sparrow

Dům č. 35 – NA PRODEJ

Dům č. 38 – NA PRODEJ

Dům č. 44 – NA PRODEJ

Dům č. 49 – Alec LightwoodKOUPĚ DOMU

Chcete si koupit dům pro sebe a svojí rodinu? Vyplňte tento formulář a nezapomeňte uvést Vaše kouzelnické jméno, v jaké lokaci chcete dům mít, a přístupové heslo do domu. Také doporučujeme přidat popis domu.