Převrat na Ministerstvu kouzel!

Dne 21. září byl za neobjasněných okolností zavražděn Ministr kouzel Archibald Gardére. Jeho tělo bylo nalezeno přímo v jeho kanceláři. Zesnulý zde zanechal svého novorozeného syna a manželku Jennifer.

Funkci Ministra kouzel hned na to zaujal Alector Salvatore, bývalý náměstek, bystrozor, ředitel a profesor Bradavické školy. Na zasedání v Soudní síni, které se konalo 23. září sdělil:Jak všichni víte bývalý ministr a můj dlouholetý přítel pan Gardére bohužel opustil náš svět. Na začátek chci říci, že Ministerstvo uspořádá jeho pohřeb, tak jak si Archibald zasloužil. S úctou a respektem. Myslím, že už tenkrát Ministr věděl, že se chystá něco špatného a já mu slíbil, že pomůžu jak jen budu moci. Proto jsem přijal toto místo a stal se Ministrem kouzel, abych zavedl změny, které nám slíbí lepší zítřky. Nemáte se čeho bát, pokud nemáte co tajit.“

Jako první věc ve své funkci Ministra kouzel dal pan Salvatore výpověď všem dosavadním zaměstnanců a na vedoucí pozice přijal zcela neznámá jména. Na otázku co ho k tomu vedlo odpověděl: „Ministerstvo bylo jen prázdnou institucí, která existovala protože musela. Bylo to jen fiktivní bezpečí. Nic se nedělo, tudíž je třeba nastolit řád a přestat se skrývat před možnými hrozbami.“

Jaké hrozby měl pan ministr na mysli? Jedná se opravdu o kouzelníka, který by měl zaujmout místo Ministra kouzel? Co si o tom myslí veřejnost? Netoužíte po spravedlnosti formou veřejných voleb?

„Nejde o nic jiného, než o touhu po moci.“ Sdělila Dennímu Věštci manželka zesnulého ministra kouzel, Jennifer Gardére. Podle slov ředitelky Bradavické školy vražda bývalého ministra kouzel nebyla jen pouhá náhoda. „Je očividné, kdo za tímto odporným činem stojí! Zločince máme přímo před očima, ale všichni si hrají na mrtvého brouka, protože jsou k smrti vyděšení,“ použila silná slova.

Co těmito slovy paní Gardére zamýšlela? Chtěla snad z vraždy svého manžela obvinit nynějšího Ministra kouzel Alectora Salvatore, který se z nenadání objevil na onom postu? Náš zdroj nám řekl, že byl pan Salvatore spatřen jak odchází z Bradavické školy za doprovodu členů ABO (Armáda božského očištění, pozn. redakce). Od té doby se už jako profesor na pozemcích Bradavické školy prý neobjevil. Tuto skutečnost však vedení školy odmítlo potvrdit i vyvrátit.

Podělte se s námi o Váš názor v komentářích.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..