Novinky z vyšetřování a válka za rohem

Přinášíme exkluzivní novinky o vyšetřování únosu naší oblíbené reportérky Samanty a studentky sedmého ročníku v Bradavicích. Za milé asistence prozatím pořád našeho jediného bystrozora pana Falka Maria Schlegel, jsme se dozvěděli znepokojivé zprávy o plánovaném jednání neznámého muže, který nedávno i napadl skupinku studentů na pozemcích Bradavic, pro nás známého jako Kloboučník.

Podle našeho bystrozora měl muž všechno dopředu naplánované a konal pod vedením někoho jiného. Kdo to však může být? „Všechny stopy prozatím vedou k našemu panu ministrovi a jeho stoupencům,” říká pan Schlegel s vážnou tváří a obavou v hlase. Také nám potvrdil, že můj únos nebyla žádná náhoda a po mém útěku měl únos slečny Sykes pečlivě promyšlený, aby ohavnosti na mě páchané mohl dokončit. Jak se to podařilo zjistit a kdo stojí za činy onoho Kloboučníka. Podle výpovědí svědků pan Schlegel přišel k závěru, že onen muž to nemá z vlastní hlavy. Jsme opravdu v nebezpečí? Důvěřujeme těm nesprávným? Nebo je nesprávný úsudek ministerského bystrozora?

Aby toho nebylo málo, podle našich zdrojů se kentauři ze Zakázaného lesa vzbouří natolik, že obrana hradu i studenti jsou ve vážném ohrožení. Právě včera se před hájenkou klíčníka a šafáře v Bradavicích našel velký šíp vůdce kentaurů. „Pakáž lidská! Máte na to týden!” To jsou údajně slova nejvyššího z kentaurů. Znamená to tedy jediné. Kouzelnický svět čeká otevřená válka.

Vyvstává otázka. Kdo nás ochrání v této době? Kdo je za těmi útoky? Co vede kentaury do tak násilného činu?

Mějte se na pozoru!

Vaše Samanta

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..