Kletby které se nepromíjí

Milý čtenáři, přinášíme vám zbrusu nové informace z kouzelnického světa v brzkém ranním vydání Čaronovin.

Dnes proběhlo zasedání starostolce ve kterém jednali o třech nebezpečných zaklínadlech. Každé z nich se považuje za tu nejčernější magii. Nebudu Vás ponechávat v nevědomosti a rovnou vám je tu vyjmenuji. 

 

Imperius- První ze zaklínadel, zdánlivě neškodné, ale opak je pravdou milý čtenáři. Toto zaklínadlo přiměje každého na koho bylo sesláno dělat cokoliv mu řeknete. Bránit se mu je skoro nemožné.

 

Cruciatus- Kletba mučení. Každý na koho je sesláno zažívá neskutečná muka. Pokud kletba působí moc dlouho, oběť se kvůli ní může propadnout do bláznovství, či při nejhorším zahynout.

 

Avada kedavra- Smrtící kletba. Neexistuje žádné protikouzlo, které by kletbu odvrátilo. Každý zasažený ihned umře rychlou smrtí.

 

Až donedávna nebyla tato zaklínadla dost přísně trestána. Po dnešním jednání se tato zaklínadla prohlašuji za Kletby které se nepromíjí. Tedy každý kdo je použije bude odsouzen a poslán do vězení. Povedlo se nám odchytit hlavního bystrozora a zeptat se na jeho názor.

 

“Osobně si myslím že je to krok správným směrem. Každá z těchto kleteb by se neměla promíjet. Dost nám to ulehčí práci s dělením černokněžníků na ty nejtěžší zločince. Neznamená to však že ostatní kletby jsou v pořádku. Každá kletba bude vždy řádně prošetřena.”

 

Jak se s tímto novým nařízením popere kouzelnický svět? To uvidíme v následujících týdnech. Ze zasedání unikla informace že se jeden ze ctěných členů obává že by tento nový zákon mohl vyvolat vzpouru černokněžníků. 

 

Za celý kouzelnický svět Vám přejeme kouzelný zbytek dne. 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..