Ministr kouzel usnul na vavřínech!

Od prvního zasedání Starostolce pod vedením nynějšího Ministra kouzel Alectora Salvatore uběhlo již několik měsíců a zdá se, že si Ministr ustlal ve svém křesle s nohama na stole a usnul v tvrdém a hlubokém spánku. O čem asi tak sní? Že se o bezpečnost našich čtenářů postarají trpaslíci? Nebo že se o fungování našeho Kouzelnického světa zaslouží duchové?

Salvatore se již nějakou dobu neukázal na veřejnosti. Budova Ministerstva kouzel už od pohledu zeje prázdnotou. V ulicích nejsou vidět pracovníci odboru pro uplatňování kouzelnického zákona, kteří by hájili bezpečnost tak, jak to bylo v předchozích letech zvykem. Lidé se bojí o své zdraví a raději využívají alternativní medicínu, než aby zamířili k Nemocnici Sv. Munga. Žijí ve strachu, že Ministerstvo ovládlo i tuto instituci.

Asi tak nějak momentálně vypadá angažmá naší nové vlády pod hlavním vedením Alectora Salvatore, bývalého profesora Bradavické školy čar a kouzel. Strach, neklid a obavy z budoucnosti. Všechny tyto pocity v nás vyvolává nové vedení Ministerstva kouzel. 

Vydali jsme se do ulic mezi obyvatele Kouzelnického světa a zeptali jsme se jich, jak moc jsou spokojení s nynější vládou.

,,Dobrý den. Nejsem spokojena. Pokud vím tak se dostal na svou pozici okamžitě po smrti našeho PRAVÉHO ministra a ještě k tomu bez hlasování lidu. To nemůže být náhoda. Nemluvě o tom že jsem slyšela o něm podivné a znechucující věci. Jako třeba že aktivně využívá Černou Magii a dokonce i Zakázané Kletby. Slyšela jsem že dává jed těm, kdo s ním nesouhlasí a slyšela jsem že se plete do činnosti institucí, nad kterými nemá moc. Zkráceně nechutné. Dokud je on Ministr, bojím se i nemocnice Sv. Munga. To je ode mě vše.” Sdělila žena procházející Příčnou ulicí.

,,Dobrý den, jsem ráda, že se ptáte a že se konečně někdo zajímá. To samé však nemohu říct o nové kouzelnické vládě. O samozvaném ministrovi bych vám mohla říct toto: Ministerstvo nevede! Už několik měsíců se neuráčil ukázat, nebo něco dělat. Všimla jsem si že se ani nijak nesnaží náš, ani ten mudlovský, svět ochránit před Estrellou, což je podle mého názoru náplní jeho práce! Chránit svůj lid. A to není jenom pan samozvaný ministr kdo mi dělá na čele vrásky. V jeho řadách stojí kouzelníci u kterých si hodně lidí klepe rukou na čelo. Hodně z nás, kteří zůstali věrní bývalému ministrovi a ředitelce, se domnívají že ve svých zaměstnancích má stoupence ABO a dokonce i bývalé smrtijedy.
Podle mého názoru nás nemohlo potkat nic horšího než pan samozvaný ministr, který se snaží zničit vše dobré. Dokonce i naší školu pro naše děti! Po tom co se uskutečnilo setkání na ministerstvu kouzel, na kterém se nás všech dobrých zastala osobně Jennifer Moonenc a riskovala tak své bezpečí, se začal plést i do Bradavické školy čar a kouzel! No chápete to?
Škola byla vždy nezávislá, vedl jí ředitel školy, ne samozvaný ministr, který sedí někde na trůně z mrtvol našich blízkých a nedělá nic pro naši záchranu!
Omlouvám se za mé rozhořčení, ale pokaždé když si vzpomenu na to jak nebezpečné časy pro nás přišli a že už není moc kouzelníků, kteří by nás chránili tak se rozčílím. Nabádám všechny s rozumným myšlením. Postavte se na stranu dobra a nenechte si líbit tuto obrovskou křivdu!’’ Rozvášnila se žena s jasným názorem.

Jak dokazuje výše uvedená anketa – v kouzelnickém světě vznikají jisté nepokoje. Vláda ztratila důvěru většiny obyvatel. Zakládají se tajné spolky a kluby, které demonstrují proti samotnému ministrovi.

 

Reakce Ministra kouzel na nedůvěru obyvatel KS

,,Zatím se Ministerstvo formuje a náš svět bude čekat několik reforem, které zatím neprozradím. Nicméně tímto vyzývám zájemce, aby se přihlásili o své místo. Brzy bude nábor, kde se budou moci dostavit zájemci o místo a jejich žádost bude schválena na místě předem vybranou komisí, kde jako Ministr kouzel budu Předsedou. Přeci nechceme mít na Ministerstvu jen tak někoho, aby se nestaly omyly, jako v předchozích letech.”

 

 

Měl by se Alector Salvatore obávat, že přijde o své vyhřáté křeslo? Celou situaci budeme nadále bedlivě sledovat.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..