,,Ministerstvo kouzel je slabé! Potřebuje pevnou ruku,’’ řekl Gideon Lennox.

Gideon Lennox, nové jméno v Kouzelnickém světě. V úterý se svou rodinou pan Lennox opět zprovoznil nemocnici Sv. Munga a na charitativní akci věnoval nemocnici pěkný balík peněz.

,,Věnované peníze budou sloužit za prvé na opravení celé zašlé budovy, která byla očividně nějakou dobu opuštěná. Jako další musíme znovu-obnovit sklady s lektvary a s mastmi, takže nějaké peníze padnou i na to. Chci zařídit pacientům, kteří se ke mě přijdou léčit, komfort a pohodlí a proto do Nemocnice svatého Munga najmu skřítku, která se bude starat o jídlo, krby a nové povlečení.’’  Sdělila Dennímu Věštci Cassiopea Lennox, hlavní lékouzelnice Sv. Munga.

Na charitativní akci jsme pana Lennoxe zaslechli, jak s lidmi debatuje o zákonech a o Ministerstvu kouzel. Hodně se zajímal o nynějšího Ministra kouzel Alectora Salvatore. Rozhodli jsme se ho při odchodu z hostince oslovit a požádali jsme ho, aby nám upřesnil celé téma jeho rozhovorů. .

,,V novinách po celém světě se píše, že vaše Ministerstvo slábne. Slyšel jsem, že váš rádoby Ministr kouzel se vůbec nevěnuje své práci. Divím se, že si obyvatele kouzelnického světa vybrali právě takového Ministra. Než jsem se odsud odstěhoval, pamatuji si, že Kouzelnický svět čpěl houževnatostí, jednotou a chutí do práce. Vrátil jsem se se svou dcerou zpět, abych svému rodnému městu pomohl opět do výšin. Ministerstvo kouzel je slabé! Potřebuje pevnou ruku a já budu bojovat za to, aby se žezla chopil schopný člověk.’’

Silná slova Gideona Lennoxe. Znamená to, že vyhlásil Ministrovi válku? Nebo jen mluví do vzduchu jako většina? O tom se jistě přesvědčíme v následujících dnech.  

,,Rád bych se s Ministrem kouzel osobně setkal a probral s ním budoucnost Kouzelnického světa.’’ Zakončil náš krátký rozhovor pan Gideon Lennox.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..