Base

Jméno a příjmení

Jackob Senders

Jméno a příjmení

Jackob Senders

Pohlaví

Muž

Datum narození

04. Únor. 1995

Hráčské zkušenosti

Hraju textovky již docela dlouho. Odhadem tak 12-13 let. S menšíma pauzama

Počátek Vaší kouzelnické cesty

Dospělý/á – Bradavická škola čar a kouzel – Profesor/ka

Původ postavy

Mudlovský původ

Popis postavy

Jackob je vysoký, poměrně statně vyhlížející mladý muž. Má protáhlejší obličej a středně velké uši sotva viditelné pod bujnou šedo-hnědou hřívou. Malé avšak plné rty a větší mírně asymetrický nos mu ještě pořád dávají vzezření chlapce, který jen nedávno dospěl. Klenotem jeho obličeje jsou ale ledově modré oči schované pod hustým hnědým obočím. Má vypracované, svalnaté tělo po posledních událostech souvisejících se seznámením se s jeho životní láskou poseté jizvama a rád se obléká ležérním stylem ve formě džíny, triko a kožená bunda. Vlasy nosí vyčesané dozadu a mírně nagelované, aby tak přidal na výzoru ležérní elegance. Jeho outfit obvykle doplňují hodinky, které dostal od svého otce k osmnáctinám a stříbrný řetízek od pratety.

Charakteristika postavy

Jackob je někdo, koho je tak něco nenaštve ani nerozhodí. Úplně zdědil povahu své matky, která se vždy řídila pravidlem “Dvakrát měř a jednou stříhej.” Proto hodně dlouho a rád přemýšlí, než pronese svoje stanoviště. Pokud to situace dovoluje, jiných lidí se radši straní. Děti má ale moc rád a od mala měl pro ně slabost. K ženám se snaží chovat jako gentlemat. Otec ho odjakživa užil, že ženu, ať je jaká chce, nesní uhodit ani květinou. Ze všeho nejraději má Jackob noční oblohu a hvězdy. Když jako malý zjistil, že je čaroděj a pak mu přišel list z Bradavic, byl hodinama astronomie nesmírně uchvácen. Už v prvním ročníku se zavázal, že až přijde čas, vystřídá na jeho postu svého starého profesora a přijde na školu učit o hvězdách další generace mladých kouzelníků.

Hůlka: 30cm, ebenové dřevo, blána z dračího srdce.

Minulost / životopis postavy

Jackob se narodil jako druhé ze tří dětí v Anglii rodičům Helen a Derekovi Sendersovým. Žil uplně normální mudlovský život bez toho, že by znal, že existuje nějaký svět magie a kouzel. Pokud si dobře pamatoval, po celé generace se v jejich rodině neobjevil žádný kouzelník. Jenom prateta Debie, o které jeho rodiče vždycky tvrdili, že je podivínka. Když dostal v jedenácti dopis z Bradavic a zrovna v tu dobu ho poprvé za dlouhá léta prateta přijela navštívit, pochopil, co sa podivnosti jí připisují. V oný osudný den však zjistil ještě jednu věc. Narodil se jako empat. I když jeho rodina z toho nebyla zrovna nadšená, do Bradavic odjel a učil se hodne rychle. Ze všeho nejvíc si oblíbil astronomii. Mezi spolužáky ale hlavně pro svoji “podivnou” schopnost nikdy neměl moc přátel.  Na konci sedmého ročníku byl již po zkouškách plně kvalifikovaným kouzelníkem, který si krom astronomie výborně rozuměl i tvorbou lektvarů a s obrannými kouzly. Po studiju se vydal se dvěma dalšíma bývalýma spolužákama do hvězdárny v Skotských horách, aby se zdokonalil. Po dokonalém studiu hvězdné oblohy se stal profesorem astronomie v Bradavicích. Tady taky potkal svoji jedinou a pravou lásku. Nedbaje toho, jak se na něho budou dívat, se zamiloval do svě tehdy 17-leté studentky. Zakrátko projevila svoje city i ona a jejich románek nabral na obrátkách. Nakonec jí požádal o ruku a věnoval jí nádherný prsten po pratetě Debie. Nyní žijí spolu a mají dvě překrásné děti – dvojčata. Jejich život ale není ani náhodou idilický. Po mnohých nedorozumění a prudkých výlevech jeho snoubenky se pokusil o sebevraždu ještě než se jim děti narodili. Nyní se znovu učí chodit, jelikož mu pád do kamenné rokle poškodil funci nohou. Spolu se svou snoubenkou a její tetou se stará o své deti a doufá, že jeho drahá brzi překoná svoji krizi a přestane se k nemu chovat jako ke zlámanému koštěti.