GideonLennox

Base

Jméno a příjmení

GideonLennox

Jméno a příjmení

Gideon Lennox

Pohlaví

Muž

Datum narození

27. Září. 1982

Hráčské zkušenosti

Jeden ze starších hráčů KS.

Počátek Vaší kouzelnické cesty

Dospělý/á – Náměstek/yně ministra/yně kouzel (volné)

Původ postavy

Smíšený původ

Popis postavy

Má viditelné lícní kosti a úzké rty za kterými schovává své špičaté tesáky a docela velký špičatý nos, který mu ale neubývá na atraktivnosti. Na první pohled vás mohou zaujmout jeho uhrančivé modře zbarvené oči. Tvář mu lemuje ležérně upravené strniště. Vlasy má krátce střižené, většinou vyčesané na levou stranu, díky gelu si drží svůj tvar po celý den. Má dobře stavěné tělo, díky tomu, že se aktivně věnuje sportu. Je vysoký asi 175 cm a má poměrně velké ruce.

Nejčastěji ho můžete vidět v černém, šedém nebo modrém obleku. Většinou s bílou košilí, kravatou a v neposlední řadě i s vestou. Vyštíhlený střih vesty se vždy perfektně přizpůsobí jeho postavě a vyrýsuje a zdůrazní tak jeho mužné rysy. Na kvalitním obleku si vždy potrpí, doma dokonce ukrývá sadu svých oblíbených manžetových knoflíčků všech barev a tvarů. Nosí boty velikosti 43.  

Charakteristika postavy

Je to dobrý obchodník, který je schopen prodat vám i mrtvolu. A když se budete cukat, tak se rozhodně nevzdá, takže je docela dost možné, že si opravdu nějakou mrtvolu domů přivezete. Což hovoří o jeho vytrvalosti. Lidé ho mají většinou rádi, protože je na něj spolehnutí. Zajímá se o problémy druhých, dokáže naslouchat a mnohdy i dobře poradit. Je oddaný své práci, které věnuje většinu svého času. Nebojí se odmítnutí, za svůj život si toho zažil už spoustu, a tak ho všechno hned nerozhodí. Má chladnou hlavu a nevrhá se do nových plánů bez rozmýšlení. Snaží se všude a vždy nastolit fungující a prosperující řád.
 
Nedává moc šanci dlouhodobým vztahům. Za což může jeho rádoby nekonečná dlouhověkost. Ve všem musí mít hlavní a poslední slovo, jinak dokáže vybuchnout jako sopka sršící vařící  lávu. Má slabost pro dobrou sklenku whiskey, kterou si dopřává téměř každý večer po práci společně s nechutně drahým doutníkem. Uvnitř je to možná trochu narcista, a tak ve skrytu duše touží po uznání od ostatních.
 
Ve svém malém rodinném kruhu je to však obětavý otec, strýček a dobrý kamarád i do nepohody. Nesnese odmlouvání své nevlastní dcery a snaží se zabránit každé její vylomenině. Stejně jako v práci, tak i v rodině musí mít hlavní i poslední slovo a jakožto hlava rodiny se snaží zachovat nějaký řád.

Mezi jeho záliby patří čtení knih, kterých za svůj život přečetl již nespočetně. Ve svých volných chvílích se také věnuje novinařině a přemýšlí o své vlastní rubrice v Denním Věštci. Dále nedá dopustit na procházky v lese pod noční oblohou posetou hvězdami, kdy je sám a může si pročistit hlavu. Rád se baví a proto nevynechá téměř žádnou společenskou akci v Kouzelnickém světě.

Minulost / životopis postavy

Narodil se v jihozápadní Anglii, přesněji v nemocnici Sv. Munga v době kdy kouzelnické společenství ohrožoval jeden z nejobávanějších černokněžníků. Celé své dětství prožil v rodinném sídle Lennoxů. On sám je smíšeného původu. Jeho otec pochází ze starodávné čistokrevné rodiny, jejíž kořeny sahají až neznámo kam a dnes již nejsou k vyhledání. Všechny záznamy totiž Gideon spálil. Matka o svém původu nikdy moc nemluvila a nakonec se stala černou ovcí rodokmenu Lennoxových.
 
Vystudoval Školu čar a kouzel v Bradavicích. Ačkoliv jeho vysněná kolej byl Nebelvír, Moudrý klobouk ho bez rozmýšlení zařadil do zmijozelské koleje. Dlouho byl z rozhodnutí klobouku zklamaný. Studium si v jedenácti letech představoval až příliš idylicky. V prvním a druhém ročníku neměl příliš moc přátel. Jeho vrstevníci ze zmijozelské koleje byli více méně povrchní a to malý Gidi neměl rád. Se studenty z jiné koleje se začal přátelit až postupem času, nejdřív si musel projít ostýchavým obdobím. V pátém ročníku se poprvé zamiloval do dívky Liliany z nebelvírské koleje. Byla však o dva roky starší, než on, takže až na jednu pusu jim to spolu nevydrželo. Přestože byl Gideon velký stresař zkoušky náležité kouzelnické úrovně udělal na samé nad očekávání. Možná, kdyby se tolik nestresoval, mohl by získat i nějakou tu výbornou. Šestý a sedmý ročník v Bradavické škole byl ve znamení pařeb, přátel a alkoholu. Gideon dospěl a hodně se změnil. Nejen ve svém vzhledu (začal hrát Famfrpál za zmijozel a nabral nějaké ty svaly), ale také ve svém chování. Ohavně vyčerpávající exameny udělal až na jeden předmět na výbornou. V Kouzelných formulí měl však nad očekávání, doma to okomentoval tím, že si na něj profesorka zasedla a že ho nemá ráda. Pravda však byla jiná, nenaučil se tu nejjednodušší formuli na mytí špinavého nádobí. Popravdě, nenaučil se ji dodnes, takže nádobí musí umývat ručně. Dnes tvrdí, že nemusí na každou prkotinu používat formule, a že má i ruce.
 
Vstup do světa dospělých měl docela snadný, protože tehdy jeho otec pracoval na Ministerstvu kouzel jako vedoucí odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, takže se přimluvil u náměstka a pro syna sehnal kancelářskou práci na odboru. Nakonec naverboval jako bystrozor v boji proti zlu, to mu bylo asi kolem dvaadvaceti let. Svou práci miloval a věnoval se ji na sto procent, proto neměl moc čas na svůj soukromý život a na nějakou tu lásku. Ženy se kolem něj sice ochomýtaly, ale nikdy to s nimi nevydržel, déle než měsíc. Stále bydlel u svých rodičů. Měl komfort, který by si sám ve svém věku ještě nemohl dovolit. Takže proč by se stěhoval? Ve své práci byl opravdu dobrý a ve svých třiceti letech se dostal na nejvyšší post v odboru záhad. A to se mu stalo osudným.
 
Práce na odboru záhad byla vskutku neuvěřitelná. Poznal spoustu nových, úchvatných, zajímavých a i smrtelně nebezpečných věcí o kterých  se vám může jen zdát. Má v mysli ukryto tolik tajemných vzpomínek, že není schopen je spočítat. Některé ho silně tíží, protože ví, čeho by Ministerstvo kouzel bylo v nesprávných rukou schopno. Když mu bylo dvaatřicet, vyslal ho tehdejší Ministr kouzel na důležitou delegátní misi do spojených států amerických. Pro Gideona to byl velký krok, ještě nikdy neopustil hranice své země. A tam se seznámil s Ginnou Picknerovou. Tmavovlasá mladá žena s výraznýma modrýma očima. Pracovala v Kouzelnickém kongresu jako asistentka a on se do ní zamiloval na první pohled. Jejich láska byla tak velká, že Gideon poslal na Ministerstvo kouzel a svým rodičům sovu s dopisem , že už se nevrátí a že zůstane v Americe se svou Ginnou.
 
Gideon se rozhodl, že Ginnu požádá o ruku a taky se tak stalo. Po pár měsících vztahu se vzali a rok na to mu Ginna porodila dítě. Gideon si našel práci jako redaktor místních novin, každý týden mu vycházeli pravidelné sloupky a glosy. Žili spolu šťastně až do doby, kdy vesnici, ve které žili zasáhl mor. Ginna i jejich pětiletý chlapec podlehli nevyléčitelné nemoci a na její následky zahynuli. Spojené státy zachvátila panika. Lidé neměli co jíst, neměli co pít a neměli kde bydlet. Sám Gideon v příšerných horečkách opíral se o zeď v jedné z ulic nedaleko svého bydliště a čekal na svou smrt. Náhle mu tělem začala pulzovat strašná bolest, pak hrozná úleva a následně se ocitl v mdlobách.


Probudil se na neznámém místě. Ležel na měkkém lůžku, slunce mu přes okno svítilo do očí. ,,Už se probouzí.’’ Zaslechl nějaký ženský hlas. Někdo zatáhl záclony. Gideon se ocitl v malém domě, daleko od všeho ruchu. Měl pocit, že to všechno co se mu stalo byl jen sen, pouhá noční můra. Protože on sám se až na nějaké pocity umístěné na samém konci duše, cítil velmi dobře. Jako znovuzrozený.
 
Nevěřil tomu a nemohl se s tím vyrovnat. Přislíbil si, že tohle nikdy nikomu jinému neudělá. Se svou novou rodinou žil hodně dlouhou dobu. Neustále však myslel na tu vlastní a dokonce i na své rodiče. Uplynulo několik let a Gideon byl nucen se se svou rodinou přestěhovat. Tohle se opakovalo ještě několikrát (Francie, Rusko, Texas, Bali, Mexico, Kanada, Skotsko…) až do doby, kdy už to Gideon takhle nesnesl. Byl nešťastný, jeho život byl nenaplněný. Neustále viděl stárnout a umírat lidi, které měl rád. Vztahy nepřipadaly v úvahu. Stejně i po tolika letech myslel jenom na svou Ginnu. Cítil se velice osamělý. Rozloučil se s rodinou, která mu ukázala nový svět a nový život a rozhodl se vrátit do Paříže ve Francii. Nechtěl se vracet do Anglie a ani do Ameriky a Paříž si prostě zamiloval.


I když si před lety slíbil, že nikomu neudělá to, co jiní udělali jemu, tak se právě zde v Paříži rozhodl zachránit mladou dívku Cassiopeu, kterou nalezl v jedné ze slepých ulic. Zaslechl volání o pomoc, ale než stihl doběhnout na ono místo, ležela Cassiopea už v louži krve. Tělo měla plné řezných ran a umírala. Gideon nevěděl co dělat, jestli má běžet za vrahem, který se nejspíš již přemístil nebo se pokusit zachránit onu mladou dívku. Rozhodl se pro to druhé. Nakonec vzal její hůlku a její tělo do náruče a přemístil se s ní. Mladého muže, který ležel vedle ní už nestihl zachránit.
 
Cassiopea a Gideon nakonec společně procestovali celou Evropu. Postupem času si vybudovali docela dobrý vztah a společné soužití jim už nedělá takový problém. Dnes je Cassiopea něco jako jeho vlastní dcera. A tak se Gideon rozhodl vrátit do Londýna a ukázat Cassiopee kousek ze své minulosti, kdy byl ještě zcela obyčejný.