Theodor "Theo" Lebeau

Base

Jméno a příjmení

Theodor "Theo" Lebeau

Jméno a příjmení

Theodor "Theo" Lebeau

Pohlaví

Muž

Datum narození

15. Červen. 2004

Počátek Vaší kouzelnické cesty

Student/ka školy čar a kouzel v Bradavicích – Havraspárská kolej (volné)

Původ postavy

Čistokrevný původ

Popis postavy

Hlava: Theo měří 172 cm, má delší hranatější obličej, menší uši, úzký nos a roztomilé rty, které jsou přitažlivé a dokážou vykouzlit nádherný odzbrojující úsměv. Má nádherné šedomodré, křišťálové oči s hustými řasami a velmi tmavě hnědé vlasy, které jsou rozcuchané, i když si je skoro stále upravuje hřebenem.
Doplňky: Theo je taková mužná dámička. Používá voňavky, silně ovocné sprchové gely a šampony, ale v čem si opravdu libuje, je make-up. Používá Vyživující Krémy, Pudr, Tužku na oči, Tužku na obočí a Zjasňovač.
Tělo: Theova postava je svalnatá, ale ne moc svalnatá. Je to postava mladého plavce, což je přesně ten sport který vytvaroval jeho tělo.
Oblečení: Jeho oblečení podporuje jeho postavu. Je vždy lehce odhalující, uplé nebo obojí zároveň. Nosí všechny různé barvy, ale nejraději barvu své originální školy, na kterou je velmi pyšný. Světle modrá sametová barva Krásnohůlek.
Hůlka: Theova hůlka má 26 cm, je z Lípy Stříbrné a uvnitř sebe má Srst Wampumy.

Charakteristika postavy

Theo je navenek jen rozmazlenej fracek s holčičím chováním, který se stará jen o jednu věc. O svůj vzhled. To ale vůbec není pravda. Je sice pyšný, ale je také velmi soutěživý, sportovně založený a odvážný. Už od malička má rád chválu a proto musí být ve všem nejlepší, jinak si připadá nesvůj. Kromě chvály miluje ještě módu, plavání a šumivá vína, přesněji Šampaňské. Theo se ale nenarodil černobílý. Narodil se v různých druzích barev, které se podepsaly na jeho duši.
Po mámě zdědil vzhled a šarm, ale po tátovi má mozek. Theo je velmi vychytralý a akademicky úspěšný. Proto se taky velmi lehce naučil ovládat Nitrozpyt a Nitrobranu.

Poslední dobou je Theo dost vynervovaný a má problém udržet svůj Nitrozpyt na uzdě. Když se dostane do stresu tak začne být introvertní a v hlavách lidí okolo něj začne nepříjemný šepot myšlenek.

Minulost / životopis postavy

Životopis:  Theo se narodil do ne příliš prestižní francouzské kouzelnické rodiny. Jeho máma i táta jsou dobří kouzelníci, jen ne nijak výrazní. Ve svých volných chvílích si hrával na přehradě nedaleko od toho, kde bydlel. Tam se naučil plavat, a v zimě dokonce i bruslit. Jeho otec viděl jeho talent na plavání a přihlásil Thea do mudlovského kroužku závodního plavání, kde se do Thea dostala jeho soutěživost a s tím si odnesl spoustu cen, medailí a pohárů.
V 10 letech mu rodiče pořídili hůlku a naučili ho základy zacházení s magií. Co jim, jejich známým a samotnému prodejci přišlo zvláštní, byla hůlka samotná. Jeho hůlka se skládá ze Stříbrné Lípy a ze srsti Wampumy. Normální čaroděj si nic moc neřekne nad touto kombinací, než se nedozví že Wampuma je zvíře které dokáže svýma žlutýma očima číst myšlenky a hypnotizovat a Stříbrná Lípa je druh dřeva kterou používal vynálezce Nitrozpytu. Tato kombinace je ideální hůlka pro budoucího Nitrozpytce.
V 11 letech mu přišla zpráva z Krásnohůlek ať se dostaví k zahájení svého učení. I přes smutek z nutného ukončení jeho plavání byl velmi rád za jeho přijetí do Krásnohůlek. První ročník se u něj nijak neprojevil. Byl to řadový žák, který procházel s chvalitebnými známkami. Avšak druhým ročníkem pro něj vše začalo.
Tam potkal hubeného chlapce, který přijel ze zahraniční školy. Nikdo jej neměl rád, ale Theo se kamarádil s každým a tudíž i s ním. Byli to výborní přátelé a i ve 12 letech se mezi nimi objevil více než kamarádský vztah. Oba dva o sobě zjistili něco skrytého hluboko v genech. Toto ale není pohádka. Ten chlapec odjel do další země a Thea nechal ve Francii. Nechal mu sice svou adresu, ale papírek byl uklízečkou vyhozen a Theo si myslel, že mu ji nedal. Byl z toho zničen.
Jeho prázdniny proto nedopadli moc dobře. Utíkal z domu a vyhýbal se lidem. Jeho rodičům to jistěže vadilo, tak si promluvili. Theo jim oznámil, že se zamiloval do chlapce, který odjel. Bohužel místo láskyplného obětí a ramena na vyplakání mu byli sbaleny věci a s jedinou větou vyhozen z domu. “Nevracej se.”
Theo se nevrátil. Šel tam, kde to znal nejvíce. Do zámku Krásnohůlek. Byla to dlouhá cesta, která trvala několik dní, a když se konečně dostal neumytý, vyhládlý a unavený do zámku, přivítala ho tam ředitelka Olympa Maxim. Zbytek prázdnil strávil tam. Stal se něco jako adoptivním synem Olympy.
Následoval třetí ročník. Od prázdnin cítil, že je Olympyným dlužníkem a jak to lépe splatit, než úspěchem ve škole kterou řídí. Od tohoto ročníku začal být šprtem. Našel balanc mezi stabilním sociálním životem a přesto učením na nejlepší známky. Mezi učiteli z toho bylo pobouření, v tom pozitivním smyslu. Začali ho doporučovat na soutěže a olympiády, které úspěšně plnil a prázdniny trávil na škole.
Čtvrtý ročník je ročník, kde si jeho učitel Kouzelných Formulí všiml složení jeho hůlky. Byla to střelba do prázdna, ale opravdu se ukázal zvláštní talent na Nitrozpyt, Nitrobranu a Bílou Magii. Byl to těžký rok učit se obecně do školy, kamarádit se a učit se Nitrozpyt s Nitrobranou, ale nějak to zvládl.
Pátý ročník byl rokem studia. Vše bylo trochu lehčí, jelikož byl naučený z minulého roku. Jedna z věcí, které ho odlišovali, bylo naučení Patronova Zaklínadla. Kladnou vzpomínku použil den kdy mu Olympa povolila bydlet na zámku. Tato vzpomínka společně s jeho obecným talentem na Bílou Magii způsobila vyvolání celkového patrona ve formě Wampumy, což je jádrem jeho hůlky a nyní ví, že i duše. Také se zde stala špatná věc. Na škole byla dívka, která se pokusila otrávit Olympu. Avšak Bystrozorům unikla a zmizela z Francie.
Šestý ročník je ročník, kdy se dělají NKÚ na Krásnohůlkách. Učil se pilně a zuřivě. Dopadl velmi dobře, na Bradavické standardy lehce nadprůměrně. Měl V z Formulí, V z OPČM, V z Astronomie, V z Přeměňování, N z Lektvarů, P z POKT a P z Bylinkářství. Ke konci roku našel v knihovně knihu, která detailně popisovala proces proměny ve Zvěromága. Toto byla jeho tajná aktivita po celý poslední měsíc školy, prázdnin a začátek posledního ročníku. Začátkem Ledna se proměnil poprvé ve fretku, avšak povinná registrace nepřipadala v úvahu.
Sedmý a finální ročník akademických úspěchu Thea, je proseklý přítomností. V září se dostal dopis do Krásnohůlek z Bradavic, který žádá o pomoc. Theo nechtěl být nadále přítěží pro Olympu, a proto se dobrovolně přihlásil k pomoci. Zjistil si, že cesta do Bradavic Krásnohůlským kočárem je porušení zákonů a proto se rozhodl jet mudlovskou přepravou.
Přijel večer a byl ihned přivítán dvěma studenty. Chlapcem, který ho pozval a svým bývalým z druhého ročníku. Nevěděl co dělat. Jedna část věděla, jak krásné to bylo trávit s ním čas a ta druhá si pamatovala, jak ho bolelo jejich oddělení. Rozhodl se tudíž pro třetí možnost. Nezajímat se o něj. Jeho zájem místo toho dostal druhý z chlapců s ruským původem. Hned první den spolu všichni tři zažili nádherné věci, které si Theo nepamatuje z důvodu amnézie způsobené alkoholem. Hned ráno po tom večeru dostal hnusnou ránu od svého bývalého. Vypadá to, že jeho bývalý je ve vztahu s tím ruským krasavcem. Nadále potkal dalšího člověka, kterého znal z Francie. Tu dívku, která se pokusila otrávit Olympu.
Kam se jeho příběh nadále posune, bude záviset na osudu. Co udělá s tou dívkou? Začne ten chlapec Theovi opětovat pocity, nebo zůstane na vocet díky svému bývalému?