Jak vytvořit popis postavy

Když jdete do města, uvidíte nějakého člověka a všímáte si, jak vypadá. Třeba je oděn v kabátě, černých kalhotách, které jsou natržené, k tomu ladících černých botách a čepici. Na uších náušnice a kolem krku šátek. Popisujeme pouze to, co jde vidět, tedy vnější postavu. Pokud má dotyčná osoba kabát a na ruce náramek, který nejde vidět, tak ten náramek samozřejmě popisovat nebudeme. Dále si u postavy můžeme všimnout barvy očí, nebo že má pihu na čele. Například u mužů jde poznat, že mají nějaké to svalstvo, můžeme popisovat rysy, jako je špičatý nos, kulatý nos, či klapaté uši. Nebo například může dotyčný člověk chodit křivou chůzí. To vše můžeme popsat. Protože to jde vidět. Že má na hrudi nějakou rýhu nebo škrábanec, to popsat nemůžeme – to už řadíme do zvláštnosti postav a v popisu postavy to nelze použít.

Než tedy začnete hrát na chatu, je dobré si raději přečíst popis postavy dotyčného hráče, abyste věděli, co můžete ve hře použít. V popisu postavy bude například to, že má kabát, tím pádem ten druhý hráč nemůže říct, že má na sobě bundu.

Co se týče váhy, výšky a věku. Nemůžeme napsat, že váží 58 kilogramů, měří 180 centimetrů a má 27 let. Musíme to napsat nějak takhle: Alec má pohublou postavu, na svůj věk je poměrně vysoký, jeho věk lze odhadnout asi na žáka druhého ročníku, možná i o něco staršího.

Takže popisujeme pouze TO, co JE vidět, nikoliv to, co vidět není!


Příklad

Právě se koukáte na muže v pokročilém věku. Výškou své postavy nijak zvlášť nevybočuje, takže není ani trpaslík, ani žádný velikán. Z bližšího pohledu je možné postřehnout tmavě hnědé oči, které lemují dlouhé a velmi četné řasy. Mohou tedy působit, jako kdyby je měl namalované řasenkou, ale nejspíš je to jen zdání. Vlasy má též hnědé, téměř do černa. Nosí je mírně rozcuchané. Jeho nos je mírně zakulacený, plné rty jsou vybarveny jemnou červení.

Jeho šatník nese spíše moderní prvky. Často jej můžete zahlédnout v dlouhém vínovém kabátě, jehož klopy nejsou ve správném ohybu a zastiňují tak část hlavy. Krom tohoto kabátu však na sebe obléká různé košile a kalhoty, ve kterých vynikne jeho vypracovaná postava. Neodmyslitelně k němu patří hlavně obuv v podobě černých kanad. Neopomíjí ani doplňky typu různých ležérně obmotaných šátků, na ruce nosí od pohledu drahé hodinky s širokým koženým páskem. Na krku lze spatřit masivnější stříbrný řetízek, přívěskem je písmeno C, nejspíše iniciála jeho jména.