Herní prostředí a jak ho použít

Jelikož se jedná o textové RPG, veškerá činnost ve hře se musí někam psát. Ve hře jsou dva typy “prostředí” – návštěvní kniha a online chat.

Hraní v knize je naprosto jednoduché. Napíšete jméno své postavy a celou činnost včetně mluveného slova a kliknete na “Odeslat”. Pokud chcete reagovat už na činnost jiného hráče, nejprve kliknete na “Odpovědět” a  dále klasicky píšete svůj příspěvek v rámci jednoho vlákna. Kniha se automaticky neaktualizuje, je tedy potřeba stránku ručně aktualizovat, aby se zobrazily nejnovější příspěvky. Historie herních příspěvků se v knize trvale ukládá a můžete si je zpětně pročíst.

Kromě návštěvní knihy můžete ve hře hrát v online chatu. Výhoda chatu je, že hra je v něm svižnější, zprávy se automaticky aktualizují. Nevýhodou ale je, že se obsah neukládá a není možné si jej zpětně přečíst. Pro toto RPG jsme zvolili poskytovatele chatu, kde je třeba se zvlášť registrovat. Bez registrace u chatu nebudete moci v chatech vůbec hrát. V herním světě si najděte jakýkoliv chat.

Ve spodní části chatu kliknete na “Set name” a objeví se přihlašovací okno přes které se budete do chatu vždy přihlašovat. Nyní ale zvolte “Sign up” pro registraci. (viz. Krok 1)

Krok 1

Zde doplníte herní jméno, přihlašovací heslo, a Váš pravý email, který bude potřeba pro ověření registrace. Pokud máte delší herní jméno, doporučujeme použít “hlavní” křestní jméno a příjmení.

Nakonec opět kliknete na “Sign up” a tím odešlete registraci. Během chvilky Vám na zadaný email dorazí ověřovací email registrace (pro jistotu kontrolujte i spam). Jakmile registraci ověříte, můžete začít hrát i v chatech. (viz. Krok 2)

Krok 2

Je nepřípustné, aby si hráči zakládali vlastní knihy a chaty, a ty pak využívali ke hře. Takovéto konání je trestné a hra je automaticky anulována. Vykonavatel této skutečnosti bude řádně potrestán.