Herní lokace


Ministerstvo kouzel
V kouzelnickém světě je Ministerstvo kouzel. Dalo by se tak trochu přirovnat k vládě. Jeho úkolem je zajišťovat, aby se mudlové nedozvěděli o existenci našeho světa. Do ministerstva se vstupuje nefunkční telefonní budkou na klidné londýnské ulici. Zvednete sluchátko nad hlavu a vytočíte telefonní číslo 62442 (MAGIC). Výtah se s vámi spustí do Atria, dlouhé vysoké haly s tmavou dřevěnou podlahou a stropem v barvách paví modři, který je ozdoben zlatými ornamenty, jež neustále mění tvar. Po obou stranách haly je spousta velkých, pozlacených krbů. Na levé straně jsou krby pro příchozí, ze kterých se každou chvíli vynoří nějaká čarodějka nebo čaroděj. Na konci haly se nachází Fontána kouzelných bratří. Na ministerstvu naleznete několik odborů. Vzhledem k tomu, že se Smrtijedi vrátili, podniká ministerstvo veškeré potřebné kroky k jeho zadržení.

Prasinky
Je to jediná kouzelnická obec v Británii. Tato roztodivná vesnice s domy s doškovými střechami a neobvyklými obchody je mezi učiteli a studenty čarodějnické školy velmi oblíbená. Studenti sem mohou chodit již od 1. ročníku, ale s povolením od rodičů nebo opatrovníků. Děti milují Taškářův obchod s žertovnými předměty a obchod se sladkostmi Medový ráj. Každý, kdo potřebuje nějaké kouzelnické vybavení si je může zajít zakoupit do obchodu Džin v Lahvi. Po náročném nakupování bomb hnojůvek a lotroskopů všichni zajdou do hospody U Tří košťat na velký džbánek Máslového ležáku, nejoblibenějšího pití kouzelníků. Chutná spíš jako karamely a je tak slabý, že se z něj neopijí ani náctiletí kouzelníci. Na mladé kouzelníky má však opojný vliv spíše dobře vyvinutá madam Rosmerta.

Příčná ulice
Příčná ulice je ulice v Londýně, do které nemají mudlové (pokud je nevezme kouzelník s sebou) přístup. Může se do ní buď přemístit, přepravit letaxovou sítí, nebo přijít přes hospodu Děravý kotel v centru Londýna, která leží na pomezí Příčné ulice a mudlovského světa, ale mudlové ji nevidí. Téměř všechny budovy na Příčné ulici mají obchodní význam. Mezi nejvýznamnější obchody patří hostinec Děravý kotel, Prodejna hůlek rodiny Ollivanderů, nejprestižnější obchod s kouzelnickými hůlkami, Madame Malkinová / hábity pro každou příležitost, Krucánky a kaňoury, kouzelnické knihkupectví. Příčná ulice je i sídlem Kratochvilných kouzelnických kejklí, obchodu s žertovnými předměty Freda a George Weasleyových. Mimo obchodů je Příčná ulice také sídlem Gringottovy banky, jediné kouzelnické banky, kterou vedou skřetové a jejíž trezory jsou ukryty hluboko pod Londýnem.

Obrtlá ulice
Obrtlá ulice je ulice v Londýně, vycházející z Příčné ulice. Stejně jako do Příčné do ní nemají přístup mudlové. Je centrem černokněžníků a obchodů s černou magií, např. obchod Borgina a Burkese, dřívější působiště lorda Voldemorta.

Godrickův důl
Nachází se v jihozápadní Anglii a narodil se zde jeden ze zakladatelů Bradavické školy čar a kouzel – Godrik Nebelvír. V Godrikově dole byla zkuta i první zlatonka a to kovářem Bowmanem Wrigntem. Žil zde jak jeden z bratrů Peverellů,který je zde rovněž pochován na hřbitově společně s dalšími slavnými osobnostmi. Ingotus Peverell je předkem rodiny Potterů, která v Godrikově dole žila. K založení Godrikova dolu došlo roku 1689 po podpisu Mezinárodního zákoníku o utajení kouzel,kdy se kouzelníci definitivně skryli před okolním světem. Je zde hostinec, kostel s hřbitovem, na kterém se nachází hroby prastarých kouzelnických rodů.Také je zde pošta a několik obchodů. V bráně je vytepán znak vesnice a to Relikvie smrti.

Škola čar a kouzel
Škola byla před více než tisíci lety založena čtyřmi největšími čarodějkami a čaroději té doby – Godrikem Nebelvírem, Helgou z Mrzimoru, Rowenou z Havraspáru a Salazarem Zmijozelem. Podle nich byly pojmenovány čtyři koleje – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Heslem školy je Draco dormiens nunquam titillandus – „Nikdy nelechtej spícího draka“. Existuje také hymna Bradavic. Škola je rozlehlá, stojí na skále nad jezerem někde ve Skotské vysočině. Mudlům se díky kouzlu jeví jako zřícenina a bojí se tam chodit.

Nemocnice sv. Munga
V Nemocnici svatého Munga pro kouzelnické choroby a úrazy nejsou lékaři, ale kouzelničtí léčitelé (LÉKOUZELNÍCI), kteří nosí citronově zelené hábity. Byla založena léčitelem Mungem Bonhamem. Budova nemocnice se nachází v centru Londýna ve velkém, starobyle vyhlížejícím domě z červených cihel. Na pohled se jedná o dávno zavřenou budovu firmy Berka a Máčel s. r. o., ale kouzelníci vědí, že když vhodně osloví jednu konkrétní figurínu ve výloze, ta jim nenápadně kývne a oni mohou projít výlohou. Po tomto vstupu se návštěvník ocitne ve velkém atriu, ve kterém mimo jiné visí velký portrét Dylsy Derwentové, slavné léčitelky a ředitelky Bradavic. Nemocnice je neutrálním místem, kde jsou ošetřeni všichni kouzelníci bez výjimek! Je zde zákaz jakýchkoliv útoků či zatčení! Pokud ošetřovatelka uzná, že Váš pobyt v nemocnici již není nutný, jste povinni budovu opustit a nezdržovat se zde pod záminkou azylu!

Azkaban
Azkabanská pevnost stojí a malém ostrůvku v moři daleko od pevniny. K tomu aby vězňům zabránili v útěku však nepotřebují zdi ani moře, ne v situaci, kdy je každý uvězněn ve své vlastní hlavě a není schopen jediné potěšitelné myšlenky. Většina vězňů během několika týdnů zešílí. Je to kouzelnické vězení a je stráženo mozkomory, právě jejich přítomnost je důvodem proč je každý “uvězněn ve své vlastní hlavě.” Uprchnout z Azkabanu bylo pokládáno za nemožné až do doby, kdy se to v létě 1993 podařilo Siriusovi Blackovi. Azkaban je tu více než stovky let, za tu dobu jim prošlo snad stovky zlých kouzelníků a čarodějek…

Ústředí Smrtijedů
Ústředí Smrtijedů vzniklo ve starém sídle rodiny Malfoyů. Sídlo bylo po několik let opuštěné a chátralo. Po nastěhování Smrtijedů bylo opraveno do  použivatelného stavu. Většina sídla je neobydlená, využívá se jen potřebné minimum. Kolem pozemku vede velká zeď porostlá břečťanem. Pokud kouzelník nenese na zápěstí znamení zla, nebude vpuštěn přes velkou ocelovou bránu dovnitř, jelikož je celý pozemek chráněn kouzlem proti vniknutí.