Herní historie

Legenda

Náš příběh začíná u odvážného potulného čaroděje jménem Alfred Glenstone. Na svých cestách začal potkávat další potulné čaroděje, některé dokonce sám zachránil z žalářů nebo před upálením na hranici.  Takhle potkal i svou ženu Aurelii, kterou stihl zachránit na poslední chvíli a poté se do ní postupem času zamiloval. Ale jelikož bylo s takovou spoustou čarodějů a dítětem na cestě těžké jen tak cestovat, musel jim najít nový domov. A tak hledali až našli údolíčko, které se zdálo být perfektní. Usadili se tam, začali stavět domy, hřbitov, kácet stromy a začínat rodiny.

Legenda Glenstone vypráví, že krátce po tom co se usadili a Alfredovi se narodilo prvorozené dítě, začal být paranoidní. Tvrdil, že hory na východu mají oči. V noci na něj prý shlíží a špehují ho. 

Kvůli téhle své představě vybudoval podzemní úkryt uprostřed tehdy tak malé vesnice. Později ten úkryt schovali pod sochu. Jednoho večera uviděl oči znovu a probudil celou vesnici. Pro jeho vlastní překvapení oči viděli také ostatní. Obrovské oči jak sestupují z hor a sebou berou kusy skal. Právě pro toto poprvé posloužil úkryt, kam schovali své děti a slabé. Ostatní se utkali s obry, které zaskočili svými kouzly. Obři si mysleli, že jsou obyčejní lidé, ale souboj byl i tak dost nevyrovnaný.

Alfred místo boje vyhlížel z nejvyšší věže kostela, který byl teprve na začátku výstavby a přemýšlel jak to bláznovství zastaví. V davu obrů ničících to, co právě postavil hledal někoho, kdo by vypadal jako jejich vůdce, až si všiml postavy obrovského obra stojící na hoře. Zamaskoval se, oblékl se do černého pláště a začaroval se do podoby jednookého černokněžníka, což využíval vždy, když se vydával na nebezpečnou cestu.

Vydal se do hor za obrem a přinesl mu tři dary. Flétnu, která dokáže zahrát jakoukoliv úžasnou melodii, náhrdelník z hvězd, který našel když putoval po světě ještě skoro sám a deku starého čaroděje kterého potkal v Londýně. Deka se dokáže měnit a zvětšovat. Obr s ní dokáže přikrýt celé hory pokud si to bude přát a jeho lidu nikdy nebude zima. Obr ho přijal odhodlán si ho vyslechnout. 

Alfred mu vyprávěl svůj životní příběh. Od začátku až po založení vesnice. Nabídl obrovi že mohou žít v míru. Obři hluboko v horách a on se svým lidem v údolí. Obr souhlasil s jednou jedinou podmínkou. Alfred odejde do hor s nimi a už se nikdy nevrátí dolů do údolí. Pro Alfreda to byla lehká volba, mohl na věky věků ochránit svůj lid, avšak jeho žena a jeho malý syn zůstanou v údolí bez něj. Naposledy se vrátil do údolí a svému synovi nechal dopis, který si má přečíst až bude plnoletý, kde mu vysvětlí co udělal pro něj a jejich lid. Poté odešel do hor a nikdy se nevrátil. Jeho syn mu na počest nad skrýší nechal postavit sochu jednookého černokněžníka.


1717 

Píše se rok 1717  a ve světě čar a kouzel se věci začínají měnit. Starostolec prohlásil Cruciatus, Imperio a Avadava Kedavra za kletby, které se nepromíjí. Za jejich použití si vysloužíte jednosměrnou jízdenku do vězení. V malém kouzelnickém městečku Glenstone, kde se dosud žilo docela klidným životem, tomu není jinak. Čarodějové a čarodějky si tu musí zvyknout na jiný styl života, avšak právě kvůli tomuto vyhlášení přiláká Glenstone nové černokněžníky. Nedaleko se totiž nachází ostrov Draer, domov všeho zlého, který by mohl skrývat spoustu tajemství a také úkryt ve kterém by se černokněžníci mohli schovávat před zákonem.


Máš chuť napsat pokračování herní historie podle odehraných události? Napiš nám na @kouzelnickysvet.