Herní historie a dějová linie


1. Herní věk

Před mnoha lety, kdy Ministerstvo kouzel a celé kouzelnické společenství bylo v plné síle, začal celý kouzelnický svět ohrožovat Pán Zla, známý pod jménem Lord Voldemort, se svými stoupenci Smrtijedy. Tato válka se táhla dlouhá léta a kouzelnické společenství utrpělo velké ztráty nejen na životech. Za dobu kouzelnické války proti Voldemortovi a Smrtijedům se na postu Ministra kouzel vystřídalo několik skvělých kouzelníků, jako například Tiberius Ogden, Beatrice McBerry, Albus Severus Prince-Lloyd. Netrvalo ale dlouho a objevil se nový záhadný kouzelník ve službách Voldemorta, kterému se přezdívalo Práva ruka Pána Zla. Pravá ruka řádila v čele se Smrtijedy, jako nikdy předtím. Kouzelnický svět pomalu, ale jistě upadal do doby temna. Smrtijedi pronikli do Ministerstva kouzel a pomalu jej začali ovládat zevnitř. Nechtěli, ale Ministerstvo pouze ovládnout, chtěli ho zničit, což se jim téměř povedlo. Naštěstí tehdy nový Ministr kouzel  Atreimus Gardére, včas zakročil a Ministerstvo zachránil před naprostým zničením a rychle ho obnovil.


2. Herní věk

Už se zdálo, že Ministerstvo s bystrozory začíná vyhrávat proti Smrtijedům. V té době se do Londýna vrátil kouzelník a dávný přítel Ministra kouzel Atreimuse Gardéreho, pan Kirintornův. Tento kouzelník, ale nebyl ledajaký, byl držitelem jedné z bájných relikvií smrti,  konkrétně bezové hůlky. Ministr kouzel Gardére si myslel, že jim pomůže při boji proti Pravé ruce a Smrtijedům. To se, ale hluboce spletl. Při dalším střetu s Pravou rukou, dnes známou jako Regulus Black, byl Poolio Kirintornův zabit rukou Reguluse Blacka a tím se stal Black vlastníkem bezové hůlky. Po tomto vítězství Reguluse Blacka začaly útoky Smrtijedů přiostřovat. Když už se zdálo, že to nemůže být horší, zcela nečekaně vtrhli Smrtijedi s Pravou rukou Pána zla do Ministerstva a strhla se bitva, dnes známá jako Velká bitva o Ministerstvo kouzel. Tato bitva znamenala pro celé kouzelnické společenství začátek temné doby plné nejistoty a strachu. Smrtijedi s Regulusem Blackem vyhráli, ministr kouzel Atreimus Gardére byl zabit a celé Ministerstvo kouzel bylo zničeno. O pár dní později padly i Bradavice, škola čar a kouzel a kouzelníci byli hromadně vražděni přímo ve svých domovech.


3. Herní věk

Všichni ti, co přežili, se stáhli do Godrickova dolu, který se stal jejich posledním útočištěm. Zde si i vytvořili prozatímní miniaturní vládu a ze všech sil se snažili kouzelnické společenství obnovit a zároveň působili Smrtijedům pořádné škody, až po Smrtijedech nebylo vidu ani slechu. Kouzelnické společenství se začalo rychle vzpamatovávat. Kouzelníci se vraceli do starých domovů, obnovily se obchody v Příčné ulici a všechny ostatní kouzelnická místa a instituce. Trvalo to o něco déle, ale nakonec se obnovilo i Ministerstvo kouzel s úřadujícím ministrem Alchbretem Rownem. O pár měsíců později otevřela své brány i Bradavická škola čar a kouzel. Netrvalo dlouho a bylo ohlášeno zmizení několika kouzelníků a několik přepadení neznámými útočníky. Mezitím úřadující období Rowna skončilo a vyhlásily se nové ministerské volby, které vyhrál syn jednoho z předešlých Ministrů kouzel, a to Archibald Gardére. Útoky se postupně stupňovaly. Netrvalo dlouho a Regulus Black byl opět spatřen. Tím se potvrdilo podezření, že za útoky a únosy stojí opět Smrtijedi. Boje se Smrtijedy a Blackem byly více a více tvrdší a brutálnější. Zemřelo při nich mnoho nevinných kouzelníků. Black získal na svou stranu obry, které nechal zdevastovat Prasinky a o něco později je použil k obléhání Bradavic. Nakonec se dostal pod mnoholičným lektvarem do Bradavic vydávající se svou Pravou rukou za bystrozorku a jejího manžela. Přímo ve Velké síni ovládli Impériem jednoho z dohlížejících bystrozorů, který zrušil ochranou bariéru kolem Bradavic. Díky tomu se obři dostali na pozemky školy které, včetně bradavického hradu, zdevastovali.  Ve Velké síni proběhla velká bitva, při níž byl Black zabit jeho Pravou rukou. Smrtí Blacka přestala účinkovat kletba na bystrozora, a školu společně s profesory dostal rychle zase pod kontrolu a zvedl ochranou bariéru, která vyhnala obry z pozemků.


4. Herní věk

Po smrti Reguluse Blacka se podařilo bystrozorům pár Smrtijedů pochytat a zavřít je do Azkabanu. Následně většina z nich byla odsouzena k polibku Mozkomorem. Pravá ruka Reguluse Blacka a nynější vlastník legendární bezové hůlky se vypařila neznámo kam. Nikdo neví kde se nachází, ani kde je bezová hůlka. Ze zbylých Smrtijedů se bez jakéhokoli vůdce stala nesourodá skupinka černokněžníků bez téměř žádné moci. Objevil se ale nový nepřítel, možná daleko nebezpečnější než Pán zla a Smrtijedi. Stvoření, které není živý ani mrtvý. Duch staré temné čarodějnice která celou svou zkaženou duší dychtí po životě. Hledá kámen vzkříšení aby se mohla vrátit mezi živé. Jelikož je ale nehmotný otisk duše ve světě živých, potřebuje živé tělo. Proto posedává živé kouzelníky a naprosto je ovládne, ať už si zvolí sebesilnějšího kouzelníka. Není před ní úniku. Avšak ovládnuté tělo postupně slábne a poškozuje se. Pokud v něm zůstává příliš dlouho, tělo nakonec umírá, a tím pádem i kouzelník, kterého duch ovládl.

Jak tohle celé dopadne? Podaří se ducha odhalit a porazit? Nebo se mu podaří najít kámen vzkříšení a vrátí se opět mezi živé kouzelníky?


5. Herní věk

Duch vystřídal mnoho hostitelů, než získal kámen vzkříšení a skutečně se vrátil mezi živé jako Esthrella Shadowsoul. Eshtrella vzkřísila i jiné mrtvoly, včetně známých osobností a společně zdevastovali Godrickův Důl a později celé ministerstvo kouzel, kde zabili i samotného ministra, Archibalda Gardére.
Příležitosti se chopila organizace Armáda božského očištění (dále jen ABO), která vystřídala smrtijedy v páchání neplech. Vůdce ABO, Walter Weyland, chtěl vytvořit ráj pro kouzelníky, ovšem podobnou cestou, jako smrtijedi a všichni před ním. Na zdevastované ministerstvo kouzel dosadili “svého člověka” a pravou ruku Waltera, Alectora Salvatore. Salvatore ale s ABO spolupracoval jen naoko. Nakonec svého pána zradil při proslovu k nespokojenému lidu a v souboji Salvatore Waltera zabil. Po Walterově smrti většinu členů ABO potkal stejný osud, jako smrtijedy, v řádných volbách se ministrem stal Alector Salvatore a nyní se oči lidu upírají k Esthrelle. Povede se jim vypořádat i s tímhle zlem? Nebo celé společenství bude zničeno jí a jejími temnooděnci?


6. Herní věk

Zatímco Alector Salvatore setrvával na postu Ministra kouzel, Esthrella zmizela. Plynul čas a pozornost Kouzelnického světa se obrátila na nového padoucha, který byl známý pod jménem Kloboučník. Tento temný, psychicky rozpolcený černokněžník unesl několik studentů Bradavické školy a také redaktorku Denního věštce do odlehlých jeskyní za Prasinkami, kde je mučil a zkoušel na nich svoji kletbu. Tu kletbu která mění lidi v živé mrtvoly. Jeho pokusy byly překaženy, proto se zaměřil na týrání mudlů.
Krátce poté, co začal Kloboučník svoji zombie apokalypsu, ministr Salvatore záhadně zmizel. Na jeho post se dostal zvláštní cizinec pan Gideon Lennox. Jeho dcera zase nastoupila na post vedoucí Nemocnice u sv. Munga.
Netrvalo dlouho a k řádění Kloboučníka se přidali i smrtijedi ve vedení s tehdejším hlavním bystrozorem Falkem Maria Schlegelem. Nastala změna i ve vedení školy. Vdova po ministrovi Archibaldovi Gardére a přítelkyně ministra Salvatoreho – paní Jennifer Gardére – předala vedení školy mladé slečně Irye Anderson.
Asi rok po tom, co mladá ředitelka převzala svoji funkci, zmizel i ministr Lennox, o kterém kolují fámy, že byl upír. Avšak k překvapení celého Kouzelnického světa jmenoval na své místo pana Teddyho Thorsona, zachránce bývalé ředitelky Bradavic, kterou unesl a mučil Falk. Jak si nyní mladí vedoucí Ministerstva a Bradavic povedou? Zvládnou držet Kloboučníka na uzdě? A mohou si být jisti, že Esthrella je pryč již napořád?