Gideon Lennox: Ministr s kontroverzním nařízením

HALELOO DRAZÍ ČTENÁŘI!!

Jsem to zase já, Vaše jediná Shangela. Dnes Vám přináším zprávy ne z Bradavic, ne ze světa mudlů, ale z Ministerstva. Dostala jsem velmi zajímavý dopis, který si myslím že je dobré změnit ve článek. O co se jedná? Čtěte dál přece. Neřeknu Vám to hned tady.

Gideon Lennox. Nový ministr kouzel, oblíbenější než minulý ministr neplnění povinností. Avšak jedno z jeho prvních nařízení vyvolalo nepokoj v některých lidech. Mám na mysli nařízení registrace pod pokutou a trestem. Jak víme, Ministerstvo doteď nedokázalo udat jiný trest než poslat někoho do Azkabanu a lidem se nelíbí že se tam mohou přestěhovat, jen proto že se nedobrovolně narodili s menší odlišností.

Vlkodlaci a Upíři se musí registrovat z důvodu nebezpečnosti jejich… unikátnosti. Zvěromágové se musí registrovat jelikož si to zvolili. Ale proč se musí registrovat Jasnovidec, Metamorfomág nebo Empat? On si přece nevybral že se tak narodí. Je to diskriminace.

Nyní Vám řeknu lehce, co tyto tři typy unikátních čarodějů svedou.

Jasnovidec, je kouzelník narozený se schopností vidět budoucnost a minulost. Avšak kdykoliv kdy se jim tato vize spustí, dostanou se do stavu kdy neovládají své tělo, nedokáží se bránit a jsou ve velkých bolestech.
Proč se musí registrovat někdo, kdo má více bolesti než užitku ze svého talentu?

Empat. Kouzelník se vzácnou schopností cítit emoce ostatních. Nic víc. Jen bude vědět co cítíte když se na Vás bude soustředit. To je ale horor. Za to určitě musí do Azkabanu. Jo a zmínila jsem že je velké užívání této schopnosti může poslat do mdlob? Ne? Tak vidíte.

Metamorfomág. Tento typ kouzelníka dopis nejvíce bránil. Metamorfomág je kouzelník který se narodil se schopností volně měnit svůj fyzický vzhled. Barva očí, vlasů, účes a jiné. Zní to jako hrozivé, ale pozor. Tato proměna je pro ně více bolestivá než vize pro Jasnovidce. Změna barvy vlasů může i trénovaného Metamorfomága bolet, jako zlomenina nohy. K tomu nemají učitele tudíž nevědí jak to ovládat a tudíž nepoužívají tuto schopnost pokud opravdu čistě nemusí. V pubertě zažívají silné nekontrolovatelné křečovité proměny, které je dokáží nejen poslat do mdlob, ale i zabít. Místo navrhnutí bezpečného prostoru pro tyto lidi, jim pan Ministr nakázal se registrovat pod podmínkou pokuty a nebo trestu a jak jsem výše zmiňovala. Ministerstvo nikdy nedalo jiný trest, než vstupenku do Azkabanu.

Rada Shangely:
Pane Ministře. Zamyslete si dvakrát co děláte protože… diskriminujete lidi. Co bude příště? Veřejné popravy černých? Povolení vražd mudlů? Mučení homosexuálů? Rozmyslete si chyby které činíte.

Vždy a navždy,
Vaše Shangela

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..