Aktuálně z Prasinek!

Vážení čtenáři,

minule jsem vás informoval o tom, že došlo k opravě budovy naší hlavní instituce – Ministerstva kouzel. Jak už také víte od mého kolegy, ministr kouzel Teddy Thorson rezignoval na svůj post a jeho povinnosti tak převzal Starostolec. A jak si vede v udržování bezpečnosti a nápravě škod, kterým dosud nebyla věnována dostatečná pozornost? Rozhodl jsem se vydat do terénu a zjistit pro vás aktuální informace. A náš dnešní cíl? Kouzelnická vesnice Prasinky!

Když jsem Prasinky navštívil naposledy, byly značně poničené nejen útokem obra, ale také armádou podivných bytostí, které se dle slov místních podobaly jejich představě o vzhledu zombií. Na jednu stranu byla tato stvoření velmi podobná lidem, avšak velmi brzy náhodný pozorovatel zjistil, jak moc se pletl. A jejich agresivita vedoucí k ničení všeho, co jim stálo v cestě, neznala mezí. Vzhledem k těmto okolnostem jsem tedy očekával katastrofální stav Prasinek. 

Při mém příchodu do vesnice na mě však čekalo milé překvapení. Ačkoliv stále nedošlo k zahlazení všech stop, stav vesnice se výrazně zlepšil. Vyskleným oknům byla navrácena výplň a došlo k opravě prvků, které díky svému poškození představovaly největší bezpečnostní riziko pro zdejší obyvatele.

Kromě toho došlo k mnoha dalším větším či menším opravám na území celé vesnice.

„Stalo se to jen před pár dny. Do hostince přišla mladá žena, nejprve jsem ji nepoznala, ale když jsem si ji pořádně prohlédla… mohu potvrdit, že šlo o ředitelku Bradavické školy slečnu Anderson. Objednala si čaj a než jsem jí ho přinesla, všechna okna byla opět zasklená a opravila i pár dalších drobností,“ sdělila Dennímu věštci zaměstnankyně oblíbeného kouzelnického hostince U Tří košťat. 

V nejhorším stavu byl známý obchod U Taškaře. Rozhodl jsem se vydat tímto směrem a zjistit, v jakém stavu se aktuálně nachází.

Poškození budovy je velmi vážné a není jisté, zda se tam bude moci majitel obchodu ještě někdy vrátit, nebo zda dojde k úplnému zbourání budovy. Při mé předcházející návštěvě nebyl obchod nijak zajištěn a kdokoliv mohl, i přes zřícenou střechu, vstoupit dovnitř. Dnes mě však zastavila ochranná kouzla. Díky tomu se snad eliminuje možnost nebezpečí v případě zřícení budovy.

„Mluvil jsem s pracovnicí Ministerstva. Řekla mi, že stav mého obchodu je příliš vážný na to, aby mohlo v tu chvíli dojít k jeho opravení. Slíbila, že se v blízké době znovu objeví a pokusí se najít způsob, jak zachránit co největší část mého podnikání. Jsem rád, že zajistili obchod, aby se k němu nikdo příliš nepřibližoval. Mohl jsem zablokovat dveře, ale upozornění na hrozící zřícení lidé příliš neposlouchali,“ popsal nám pan Taškař aktuální stav budovy.

Ačkoliv jsem se pokusil zastihnout ředitelku školy slečnu Anderson přímo v Prasinkách v naději, že by mohla poskytnout pár odpovědí pro naše čtenáře, má snaha nebyla úspěšná. 

Ale již brzy vám přinesu rozhovor s Iryou Anderson a Daniellem Moorem, lidmi, kteří mají největší zásluhu na opravě Ministerstva a dle mých zdrojů také na opravě Prasinek.

Victor Saint Claire

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..