Vzpoura kentaurů

Přinášíme vám zbrusu nové informace z Bradavické školy čar a kouzel.

Právě dnes, 16. ledna, došlo na pozemcích hradu k útoků třech kentaurů, kteří se z nějakého důvodu začínají bouřit. Kentauři opustili Zapovězený les a neostýchali se přijít až ke staré Vrbě Mlátičce, kde napadli mladého jedenáctiletého chlapce.

Podle špeha Denního Věštce u útoku kentaurů byl sám ministr kouzel Alector Salvatore, jedna studentka posledního ročníku a syn hlavní lékouzelnice Soni Prewett.

Mladý jedenáctiletý chlapec byl velmi silně zraněn. Zprvu se zdálo, že zraněním na místě podlehne.  Chlapec utržil dvě řezné rány. Alector Salvatore naštěstí přišel včas, aby mladého Prewetta zachránil. Salvatore se neostýchal před krví a holýma rukama ho donesl na Bradavickou ošetřovnu, kde byl zachráněn školním ošetřovatelem.

Co nás ale znepokojuje je věta, kterou prohlásil kentauří král před tím než zaútočil:

„To vy jste upálil to dítě, které křičelo bolestí přes celý les?” Tázal se jak studentů, tak pana ministra. Alector se Dennímu Věštci vyjádřil, že o žádném upálení neví, ale že to bude vyšetřovat, dokud toho kdo to udělal nevypátrá. Je možné že v Zapovězeném lese doopravdy bylo upáleno dítě? Kdo mohl takový ohavný zločin udělat? To se vám pokusíme odhalit v dalších vydání Denního Věštce.

S tímto článkem vám nadále přinášíme obrovské odhalení. Zjistili jsme že mladý Prewett je jasnovidec a ihned po tom co se probudil z mdlob měl jednu z vizí, které má již několik let. Po skončení jeho vize se obrátil na ministra s naprosto zoufalým výrazem.

„Oni se vzbouří,” prohlásil. Zda tím myslel kentaury, to se můžeme jen domýšlet, ale je to určitě nanejvýš znepokojivé. Dokáže mladý Prewett vidět budoucnost a tají to? Jestli ano tak kouzelnickému světu upírá obrovský dar, díky němuž by dokázalo ministerstvo zasáhnout včas při každé pohromě.

Jediné co víme s jistotou je, že pan ministr riskoval vlastní život pro jediného studenta.

Proto se za celého Denního Věštce ptám, zda jsou pochyby týkající se známého čaroděje zapotřebí. Na ministerstvu zachránil život vedoucí nemocnice Svatého Munga Soni Prewett a v Bradavicích zachránil jejího syna. Myslím si, že za tuto skutečnost si pan Salvatore zaslouží být v očích nás všech očištěn.

I nadále odebírejte Denního Věštce pro nové šťavnaté informace!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..